Wytworzone części za pomocą warszawskiej technologii SLS

Czym jest SLS?

Technologia selektywnego spiekania proszków (SLS) wprowadziła zupełnie nowy wymiar w produkcji funkcjonalnych części.  Proces wytwarzania części w tej technologii polega na nakładaniu na siebie kolejnych warstw proszku (zazwyczaj poliamidowego), które są selektywnie spiekane przy pomocy wiązki lasera. Nieutwardzony proszek nie jest usuwany i pełni tutaj rolę struktur podporowych. To dlatego w technologii SLS możemy produkować detale o bardzo skomplikowanej geometrii.

  • Czas realizacji
  • 4-8 dni roboczych
  • Max. wymiary
  • 700 x 380 x 580 mm
  • Dokładność
  • 0.2% (min. 0.2 mm)
  • Min. wartość zamówienia
  • 300 PLN

ZASTOSOWANIA

KRÓTKIE SERIE PROTOTYPOWE

W technologii SLS możemy łatwo skalować produkcję dlatego ta technologia bardzo często wykorzystywana jest do produkcji próbnych serii.

KRÓTKIE SERIE PRODUKCYJNE

Technologia SLS to przede wszystkim możliwość produkcji skomplikowanych geometrycznie części bez dodatkowych kosztów.

PRODUKTY PERSONALIZOWANE

Teraz w serii produkcyjnej każdy detal może być inny, dzięki temu łatwiej możesz dopasować swoje rozwiązania do potrzeb klientów.

ZALETY TECHNOLOGII

Możliwość wytwarzania detali o bardzo skomplikowanej geometrii

Możliwość skalowania produkcji

Jednolita struktura wewnętrzna części

Duża wytrzymałość mechaniczna

WADY TECHNOLGII

Dłuższy czas realizacji (4 – 7 dni roboczych)

Porowata, higroskopijna struktura powierzchni

Ograniczona ilość dostępnych materiałów

WYKOŃCZENIE POWIERZCHNI

W technologii SLS surowe detale mają porowatą, higroskopijną powierzchnię. Stosujemy różne metody obróbki powierzchniowej, aby uzyskać wymaganą gładkość. Nakładamy powłoki uszczelniające i zabezpieczające powierzchnie przed działaniem warunków zewnętrznych.

Wytyczne projektowe

Technologia SLS doskonale sprawdza się w produkcji krótkoseryjnej oraz przy drukowaniu detali o skomplikowanej geometrii. Ma jednak ona pewne ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę podczas procesu projektowania. Minimalna zalecana grubość ścianki to 1mm. To samo tyczny się drukowania walców. Minimalna zalecana średnica wynosi również 1 mm. Elementy o mniejszych wymiarach mogą ulec uszkodzeniu już podczas procesu druku. Należy również pamiętać, że elementy tych gabarytów mogą być mało wytrzymałe. Szczególnie dotyczy to walców o małej średnicy.

Jeśli masz wątpliwości odnośnie swojego projektu skontaktuj się z nami. chętnie pomożemy zopytymalizować go pod kątem druku 3D. Prosimy o przesyłanie plików w formacie STEP lub STL. Nie masz jeszcze modelu, a pomysł zrodził się już w twojej głowie? Projektowanie 3D to również nasza pasja. Nasz zespół konstruktorów z chęcią zamieni twoją koncepcję w edytowalny model CAD oraz pomoże w optymalizacji go  pod odpowiednią technikę wytwarzania.

Jeśli chcesz wydrukować kilka elementów postaraj się ułożyć je tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca w komorze drukarki. Minimalny zalecany odstęp pomiędzy elementami to 1mm. W technologii SLS koszt generowany jest na podstawie ilości zużytego materiału oraz objętości jaką zajmują elementy w komorze drukarki. Im mniej miejsca zajmą twoje części tym koszt będzie niższy.