Projektowanie 3D

dowiedz się więcej

Skanowanie 3D

Inżynieria odwrotna

Przy pomocy skanera 3D oraz zaawansowanemu oprogramowaniu do inżynierii odwrotnej jesteśmy w stanie dokładnie i szybko odtworzyć dokumentację części. Możemy otrzymać/ Możemy wytworzyć edytowalny model bryłowy w formacie .STP lub .IGS oraz rysunki techniczne w 2D.

Odtwarzanie uszkodzonych części

Skanowanie 3D i inżynieria odwrotna to doskonałe narzędzia ułatwiające wytwarzanie części zamiennych. Jesteśmy w stanie dokładnie odtworzyć geometrię części a następnie szybko je wytworzyć w technologiach przyrostowych lub innych, najbardziej odpowiednich względem potrzeb klienta.

Kontrola jakości

Skanowanie 3D pozwala na szybkie pomiary i porównanie wytworzonego detalu z modelem CAD. Nałożenie chmury punktów na model bryłowy pozwala na graficzne przedstawienie mapy odchyłek oraz identyfikację błędów procesu technologicznego, takich jak zużycie formy wtryskowej czy wpływ skurczu materiału na geometrię detalu.

Scan-to-print

Skanowanie 3D pozwala na szybkie skopiowanie detalu, nawet o skomplikowanej geometrii. Zaawansowane oprogramowanie pozwala na wprowadzenie zmian kształtu zeskanowanego detalu i wygenerowanie pliku .STL, nadającego się do natychmiastowego druku.

Skanowanie 3D

dowiedz się więcej

Projektowanie 3D

Połączenie kreatywnego zespołu inżynierów, dostępu do technologii szybkiego prototypowania oraz znajomość technik wytwarzania to klucz do sukcesu przy tworzeniu produktów innowacyjnych.

CZĘŚCI DO MASZYN I URZĄDZEŃ

Pomagamy przy wdrożeniu technologii druku 3D do łańcucha dostaw. Projektujemy części pod wytwarzanie przyrostowe tak, aby w pełni wykorzystać możliwości tej technologii.
- Optymalizujemy części pod względem masy i wytrzymałości
- Dostosowujemy projekt do technologii druku 3D
- Zmieniamy geometrię części tak, by zmniejszyć koszty produkcji

NARZĘDZIA DO KONTROLI JAKOŚCI

Druk 3D to idealna technologia do tworzenia dedykowanych narzędzi do kontroli jakości opakowań czy części dla przemysłu samochodowego. Zajmujemy się kompleksową realizacją zleceń. Wykonujemy projekt, dostarczamy prototyp, a następnie narzędzia gotowe do użycia.

DEDYKOWANE ROZWIĄZANIA

Technologia druku 3D daje zupełnie nowe możliwości przy projektowaniu i wytwarzaniu rozwiązań pod konkretne wymagania funkcjonalne oraz wizualne. Projektujemy i wytwarzamy dedykowane narzędzia dla branży motoryzacyjnej, opakowaniowej, filmowej i innych.

Działamy na oprogramowaniu

- Inventor
- Fusion 360

Skanowanie 3D