Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Gniazdo do pozycjonowania osłony katalizatora dla Katcon

Projekt dla Katcon to dowód na to, że nawet w bardzo krótkim czasie można zaprojektować i wdrożyć urządzenie, które zapewnia długoterminowe korzyści.

O projekcie

Firma

Katcon

Data realizacji

Technologia druku

Ilość części

2 szt.

Czas realizacji

3 tygodnie

Katcon Polska należy do międzynarodowej grupy producentów katalizatorów i systemów wydechowych. Katcon Global posiada 10 fabryk i 4 centra techniczne w lokalizacjach rozsianych po całym świecie.
Mój główny problem jest taki, że mam za dużo pomysłów. Cubic Inch wybiera najlepsze z nich, testuje i wdraża je na liniach produkcyjnych Unilogo. W dodatku zazwyczaj płacę za mniej niż się spodziewałem. Druk 3D i technologia HP Multi Jet Fusion to magia w formie najczystszej.

Tomasz Pałka

Production Head, XO Boats

Poznaj nasz proces projektowy

Wyzwanie

Klient potrzebował powtarzalnego, niezawodnego pozycjonowania osłony podczas procesu grawerowania laserem. Osłony różniły się znacznie od modelu 3D z pierwotnego projektu, a Katcon potrzebował szybkiego i skutecznego rozwiązania tego problemu. Każdy dzień przestoju w produkcji i poprawek generował potężne koszty.

Rozwiązanie

Na początku przy pomocy skanera 3D stworzyliśmy rzeczywisty model 3D osłony. Na jego podstawie zaprojektowaliśmy gniazdo, które pozwalało na umieszczenie osłony tylko w jednej pozycji. Następnie, w wydrukowanym gnieździe zamontowaliśmy magnes, który pomaga w jeszcze dokładniejszym pozycjonowaniu i utrzymuje osłonę na pozycji podczas grawerowania.

Całość, od momentu kontaktu klienta do wdrożenia technologii w produkcji zajęła nam 3 tygodnie dni, co byłoby niemożliwe z wykorzystaniem jakiejkolwiek innej technologii.

Korzyści dla Klienta

Zastosowanie zaprojektowanego przez nas urządzenia całkowicie odmieniło proces grawerowania u Klienta.
Zwiększenie precyzji procesu

Idealnie dopasowane i oparte na magnesie gniazdo pozycjonujące zapewniło perfekcyjną powtarzalność graweru.

Wyeliminowanie ryzyka błędu

Dzięki przyrządowi proces graweru nie wymaga tak dużej precyzji ze strony operatorów.

Znaczna redukcja kosztów

Ostatnia korzyść bezpośrednio wynika z pierwszej oraz drugiej. Uszczelnienie procesu znacznie zminimalizowało ryzyko odrzutów.

Przyspieszenie procesu produkcji

Szybkie dostawy w czasie 3-5 dni roboczych zmniejszyły przestoje w produkcji i pozwoliły na sprawniejszą realizację zamówień.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer