Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Szybka produkcja krótkoseryjna

Dostarczamy części z tworzywa sztucznego wykorzystując technologię HP Multi Jet Fusion, która pozwala na tworzenie wytrzymałych elementów w dowolnej geometrii.

Zapewniamy szybki proces bez kosztów początkowych i realizację w ciągu 3 dni roboczych.

  • Opłacalna alternatywa dla wtrysku
  • Części o dowolnej geometrii
  • Szybka realizacja

Zalety technologii addytywnych

Kiedy warto wybrać technologię druku 3D?

Chcesz uniknąć kosztów początkowych

Druk 3D nie wiąże się z żadnymi kosztami początkowymi (jak np. forma wtryskowa), dlatego jest opłacalny przy małych i średnich seriach produkcyjnych. Możesz więc zamawiać dokładnie tyle części, ile potrzebujesz.

Potrzebujesz części w krótkim czasie

Standardowy czas realizacji w Cubic Inch to 5 dni roboczych, a priorytetowy to 3 dni. Do złożenia zamówienia potrzebujemy jedynie modelu 3D. To duża przewaga w porównaniu do formowania wtryskowego, gdzie na formę czeka się nawet kilka miesięcy.

Twoje części są skomplikowane

W wytwarzaniu addytywnym, a szczególnie w technologiach proszkowych (jak MJF od HP) nie ma praktycznie żadnych ograniczeń kształtu produkowanych części, a skomplikowane geometrie nie wpływają na koszty produkcji.

Kiedy druk 3D się opłaca?

Urządzenia HP Multi Jet Fusion zapewniają porównywalną jakość części do technologii wtryskowej, więc czynnikiem decydującym pozostaje cena, która zależy od geometrii komponentów, ich wielkości i zamawianego wolumenu. Geometryczna złożoność projektu zdecydowanie faworyzuje pod tym kątem druk 3D, a duży rozmiar części skłania ku technologii wtryskowej.  Wykres po prawej pokazuje natomiast zależności pomiędzy ilością produkowanych części a ich jednostkowym kosztem w obu technologiach. 

Oto kluczowe przewagi druku 3D względem technologii wtryskowej:

  • Brak kosztów początkowych
  • Szybka realizacja
  • Większe możliwości geometryczne
  • Możliwość dowolnych zmian projektu między seriami
druk 3d a technika formowania wtryskowego

Nasze realizacje

Zobacz projekty krótkoseryjne dla naszych klientów

Sprawdź, jak produkcja krótkoseryjna w druku 3D wspiera firmy o różnej wielkości i z rozmaitych branż.

Technologia druku 3D

Dlaczego Multi Jet Fusion od HP?

Przemysłowa wytrzymałość

Technologia HP MJF zapewnia jakość zbliżoną do formowania wtryskowego i doskonale sprawdza się w produkcji części zamiennych, co potwierdzają nasze wieloletnie współpracę z dużymi fabrykami.

Redukcja kosztów

Rozwiązanie umożliwia redukcję kosztów o nawet 60% firmom z wielu branż, w tym motoryzacyjnej, lotniczej i medycznej. Możliwość tak dużej oszczędności wynika z mocy produkcyjnych drukarek, jak i tego, że umożliwiają wytwarzanie kształtów, które są niemożliwe do uzyskania w innych technologiach.

Krótki czas realizacji

Drukarki HP Jet Fusion produkują części o łącznej objętości nawet 4500 cm3 na godzinę. Nasze urządzenia tworzą nawet 15 kg części (do ok. 2000 elementów) w ciągu jednego dnia. Dzięki temu, zapewniamy szybką dostawę nawet dużej liczby części.

Druk 3D - Produkcja kontraktowa

Jak wygląda współpraca z Cubic Inch?

01

Weryfikacja części

Wyślij do nas swoje części w formacie STL lub STP.

02

Optymalizacja modeli 3D

Nasi inżynierowie druku 3D wiedzą, jak poprawnie zoptymalizować Twoje części, żeby były jak najbardziej niezawodne i wytrzymałe.

03

Wycena druku 3D

Na podstawie finalnych części przygotujemy skrojoną na miarę ofertę wraz czasami realizacji.

04

Produkcja części

Po zaakceptowaniu oferty rozpoczniemy produkcję Twoich części.

Kto najczęściej korzysta z tej usługi?

Firmy posiadające linie produkcyjne zamawiają u nas części zamienne w trybie ekspresowym, kiedy zachodzi ryzyko przestoju w produkcji. Po przetestowaniu elementów często rozpoczynają z nami stałą współpracę.

Nasza usługa pozwala startupom szybko przetestować produkt na grupie docelowej i na bieżąco go udoskonalać, wprowadzając zmiany między iteracjami.

Druk 3D doskonale nadaje się do produkcji uchwytów, obudów i części formatowych. Technologia pozwala producentom skracać czasy dostaw i redukować koszty.

Umów się na konsultację online

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer

Baza wiedzy

Dowiedz się więcej o możliwościach zastosowania druku 3D w produkcji krótkoseryjnej

Jeszcze do niedawna druk 3D dla producentów urządzeń oznaczał wyłącznie technologię służącą do prototypowania. Drukarki FDM stały się wręcz nieodłącznym…

Jako specjaliści druku 3D, doskonale zdajemy sobie sobie sprawę z potencjalnych korzyści, jakie może zapewniać wykorzystanie tej technologii w produkcji….

W ciągu ostatnich dekad metody produkcji części plastikowych znacznie ewoluowały. Zarówno te stale rozwijane technologie, jak i rozwiązania dopiero wprowadzane…

Każdego roku coraz więcej artykułów prasowych i publikacji naukowych porusza temat istotnej roli druku 3D w kontekście Przemysłu 4.0. Teoria…

FAQ

Nasi specjaliści odpowiadają na najczęściej zadawane pytania z zakresu szybkiej produkcji krótkoseryjnej.

Czy cena maleje wraz z liczbą zamawianych części?
Koszt produkcji pojedynczego detalu jest identyczny dla jednej sztuki i dla 1000 sztuk, ale oczywiście przy zamówieniu większych ilości dajemy rabaty.
Ile czasu potrzebujemy na produkcję 1000 elementów?
Czas realizacji takiego zamówienia zależy od wielkości części. W przypadku niedużych elementów będzie to 5 dni roboczych, a większe mogą zająć nawet miesiąc. Na podstawie modelu 3D części jesteśmy w stanie szybko podać termin realizacji.
Od czego zależy koszt wyprodukowania krótkiej serii?
Są cztery główne czynniki, które wpływają na cenę: liczba zamawianych części, wielkość gabarytowa i objętość, a także wymagany czas realizacji (dla dłuższych czasów realizacji dajemy większe rabaty).
Jak wygląda powtarzalność wymiarowa drukowanych części?
Powtarzalność drukowanych części to jeden z naszych priorytetów. Raz w tygodniu drukujemy specjalne części do pomiarów, aby weryfikować dokładności wymiarowe i ewentualnie korygować proces druku

Dawka praktycznej wiedzy o druku 3D

Chcesz dostawać raz w miesiącu maila z inspirującymi zastosowaniami druku 3D z Twojej branży?