fbpx

Zobacz, jak technologie 3D pomogły naszym klientom

Poznaj historię zastosowań druku 3D

Obudowy do urządzeń elektronicznych dla Operon

Operon jako uzupełnienie swojej oferty chciał zaproponować nauczycielom małe urządzenie elektroniczne działające na bazie Raspberry Pi, które umożliwiało prezentowanie w łatwy sposób materiałów edukacyjnych. Urządzenie miało być produkowane w nakładzie kilkuset sztuk rocznie.

Więcej

Obudowy do urządzeń medycznych dla Berger & Kraft

Berger and Kraft to jeden z liderów innowacji w obszarze medycyny i chirurgii estetycznej. Korzystając z nowoczesnych metod, firma projektuje coraz bardziej efektywne i w pełni bezpieczne dla pacjentów urządzenia, które potem wykorzystuje w zaawansowanych zabiegach.

Więcej

Kratki wentylacyjne dla XO Boats

XO Boats potrzebował kratek wentylacyjnych o specyficznym kształcie i wymiarze. Problematyczny był kształt, ponieważ był “nierozformowlany”.

Więcej

Leje protezowe kończyny dolnej dla Proteo

Proteo to startup oferujący protezy uda i podudzia idealnie dopasowanych do potrzeb pacjenta. Kluczowym elementem protezy jest lej protezowy, który musi być idealnie dopasowany do kikuta pacjenta.

Więcej

Chwyt wspinaczkowy dla Red Bull Wyścig z windą

Firma Red Bull znany ze swoich szalonych pomysłów wymyślił dość nietypowy wyścig. Marcin Dzieński – mistrz świata i Europy we wspinaczce na czas ścigał się z… windą.

Więcej

Części zamienne do linii produkcyjnych dla Colgate Palmolive Manufacturing

Colgate Palmolive Manufacturing Poland to zakład produkcyjny, gdzie wytwarza się pasty do zębów oraz płyny do płukania jamy ustnej dla wszystkich krajów Europejskich.

Więcej

Urządzenie do czyszczenia kolb ekspresów do kawy dla QuinSpin

Zobacz jak pomogliśmy firmie QuinSpin przejść cały proces od projektu po produkcję gotowego produktu. Wszystko dzięki technologii HP Multi Jet Fusion.

Więcej

Chwytak do robota pick-and-place do słoików dla firmy Mazel

Firma Mazel dała nam zadanie zaprojektowania chwytaka do słoików, który będzie też chwytał kartonową podstawkę.

Więcej

Narzędzie do kontroli jakości części z blachy dla Gedia Poland

Firma GEDIA chciała zredukować liczbę odrzutów części produkowanych w technologii tłoczenia na zimno.

Więcej

Gniazdo do pozycjonowania osłony katalizatora dla Katcon

Klient potrzebował powtarzalnego, niezawodnego pozycjonowania osłony podczas procesu grawerowania laserem.

Więcej

Obudowy do czujników parkowania

Nasz klient potrzebował wyprodukować około 600 sztuk dedykowanych obudów, które pozwalały na zamocowanie czujników parkowania do zderzaka samochodu.

Więcej

Narzędzie wspomagające proces lakierowania karoserii samochodowej

Jedna z fabryk czołowego producenta samochodów miała problem z wyznaczeniem linii lakierowania na karoserii. Proces był mało powtarzalny i dużo zależało od precyzji operatora. Aby usprawnić ten proces konieczne było wykorzystanie kilku różnych technologii druku 3D,

Więcej

Część formatowa do obracania korków na linii produkcyjnej

Nasz klient potrzebował elementu formatowego, który obróci korki o 90 stopni pomiędzy modułami maszyny. Część była trudna do wykonania przy pomocy tradycyjnych metod wytwarzania, więc konieczne było skorzystanie z niekonwencjonalnego rozwiązania…

Więcej

Obudowy ochronne do transportu złącz kablowych

Produkcję niektórych wiązek utrudniało występowanie pewnych typów złącz, które były dość delikatne i czeto ulegały zniszczeniu podczas transportu. Potrzebne było rozwiązanie, które zabezpieczyłoby je przed uszkodzeniami.

Więcej

Pozycjonery transportowe na linię produkcyjną dla Unilogo

Linia transportowa do obsługi opakowań wymagała dedykowanych pozycjonerów. Zobacz jak właściwa optymalizacja projektu pod kątem druku 3D wpłynęła na koszt produkcji i czas realizacji w porównaniu do obróbki CNC.

Więcej

Prototyp do budowy stanowiska montażowego dla Nexteer

Nasz klient potrzebował części, której nie dostał jeszcze od zleceniodawcy, aby zbudować stanowisko montażowe. Wykonanie prototypu na CNC byłoby bardzo kosztowne i czasochłonne. Zobacz jak druk 3D pomógł w rozwiązaniu tego problemu.

Więcej

Narzędzie do aplikacji antybiotyków dla bydła

Klient pojawił się u nas z pomysłem na nowe urządzenie. My zamieniliśmy jego wizję w funkcjonalny produkt, zoptymalizowany pod kątem seryjnej produkcji.

Więcej

Narzędzia do montażu elektroniki

Narzędzie do montażu elektroniki na linii produkcyjnej naszego klienta było drogie i kłopotliwe w wykonaniu. Zaprojektowaliśmy nowe narzędzie, pod kątem druku 3D, aby zminimalizować koszty i skrócić czas oczekiwania.

Więcej

Rekonstrukcja wirników do produkcji nawozów sztucznych

Wirnik na linii produkcyjnej naszego klienta uległ zniszczeniu. Dostępność części zamiennej na rynku była mocno ograniczona. Trzeba było szybko wyprodukować zamiennik aby zminimalizować przestój na linii produkcyjnej.

Więcej

Części do linii zakręcających, etykietujących i nalewających

Linie produkcyjne Unilogo są przystosowane do obsługi opakowań o bardzo zróżnicowanych kształtach. Elementy formatowe do maszyn muszą być dopasowane do kształtu opakowań i są unikalne dla każdej maszyny…

Więcej

Tester do kontroli jakości opakowań

Tubka na jogurty Danone wymagała specyficznej kontroli szerokości zgrzewu. Ręczne pomiary były bardzo czasochłonne i mało dokładne. Potrzebny był przyrząd, aby zrobić ten proces bardziej efektywnym.

Więcej

Części maszyn do spawania tworzyw sztucznych

Grupa detali w maszynach do spawania plastiku poprzez niestandardową geometrię wymagała skomplikowanej i czasochłonnej obróbki na pięcioosiowej maszynie CNC. Ponadto wystający kołnierz sprawiał, że przy obróbce detali były bardzo duże straty w materiale.

Więcej
Pokaż więcej