Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Urządzenie do czyszczenia kolb ekspresów do kawy dla QuinSpin

Przez wieki wynalazcy opracowywali genialne projekty urządzeń, które w ich epokach nie mogły być zrealizowane. Podobny scenariusz mógł spotkać QuinSpin, gdyby nie nowoczesny druk 3D.

O projekcie

Firma

QuinSpin

Data realizacji

Technologia druku

Ilość części

do 20 kompletów w serii

Czas realizacji

1,5 roku (proces projektowy)

QuinSpin to startup założony przez Arkadiusza Białego, pasjonata kawy i profesjonalnego baristę. Arek postanowił rozwiązać odwieczny problem niewygodnego i czasochłonnego czyszczenia kolb w ekspresach.
Gdyby nie druk 3D, QuinSpin by po prostu nie powstał. Żadna inna technologia nie pozwoliłaby mi na stworzenie tego projektu w moim budżecie.

Arek Biały

twórca QuinSpin

Poznaj nasz proces projektowy

Wyzwanie

Urządzenie miało sprawiać, że kłopotliwy dotychczas proces czyszczenia kolb staje się znacznie sprawniejszy i czystszy. Arek potrzebował jednak zespołu, który przeniesie jego koncepcję i odręczne szkice na funkcjonalny prototyp, a następnie gotowy produkt.

Rozwiązanie

Po sprawdzeniu próbek, Arek był zdecydowany na użycie technologii HP Multi Jet Fusion do wytwarzania finalnego produktu, więc każdy prototyp musiał odpowiadać finalnej wersji od strony wizualnej i wytrzymałościowej. Rozpoczęliśmy więc od iteracyjnego procesu projektowego, gdzie każdy prototyp spełniał wszystkie cechy gotowego urządzenia.

Proces dochodzenia do finalnego produktu trwał około 1,5 roku i w tym czasie stworzyliśmy 6 iteracji urządzenia. Urządzenia w międzyczasie były już testowane w kawiarniach tak że, można było prowadzić działania marketingowe i sprzedażowe. Po rozpoczęciu oficjalnej sprzedaży, Arek przeszedł do zamówień urządzenia w trybie just-in-time – w zależności od liczby bieżących zamówień.

Korzyści dla Klienta

Wsparcie naszego zespołu i zastosowanie technologii HP MJF pozwoliło Arkowi zrealizować swój pomysł i wypuścić na rynek bez olbrzymiego nakładu finansowego, który byłby konieczny w innych technologiach.

Co więcej, chociaż QuinSpin jest już powszechnie wykorzystywanym w kawiarniach i restauracjach urządzeniem, proces jego doskonalenia jeszcze się nie skończył. Na podstawie feedbacku klientów, stale wprowadzamy usprawnienia bez dodatkowych kosztów.

Małe nakłady inwestycyjne

Alternatywą do wytworzenia urządzenia QuinSpin było formowanie wtryskowe, jednak to wymagałoby inwestycji o wysokości w wysokości nawet 200 000 zł na formę wtryskową.

Kompleksowa realizacja projektu w jednej firmie

Podczas 2-letniej kooperacji, pomogliśmy stworzyć projekt urządzenia, serie prototypowe, i w końcu wyprodukować urządzenia.

Ciągłe doskonalenie produktu.

Dzięki elastyczności produkcji w technologia przyrostowych projekt może być cały czas ulepszany, a zmiany w projekcie nie wiążą się z dodatkowymi kosztami.

Personalizacja produktu

Dzięki wspomnianej elastyczności produkcji, każde urządzenie może mieć inne wymiary przez co jest lepiej dopasowane do potrzeb klienta końcowego.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer