Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Druk 3D dla fabryk

Optymalizujemy łańcuchy dostaw, usprawniamy procesy produkcyjne i skracamy czas dostaw części zamiennych. Pomagamy firmom w ustaleniu potencjalnych korzyści i kompleksowym wdrożeniu technologii druku 3D. 

  • Wsparcie doświadczonych ekspertów druku 3D
  • Wirtualny magazyn części zamiennych
  • Realizacja zamówień w 3 dni

Technologie addytywne - zastosowanie druku 3D w fabrykach

Jak druk 3D wspiera nowoczesne fabryki?

Części zamienne dostępne
“od ręki”

Tworzymy dla fabryk wirtualny magazyn części zamiennych i opracowujemy dla każdej z nich dokumentację techniczną. Zamówienia realizujemy w trybie just-in-time już w 3 dni robocze.

Redukcja kosztów części zamiennych o nawet 60%

Przeprowadzamy audyt części i wybieramy te, które opłaca się produkować w technologii druku 3D. Pomożemy Ci zredukować koszty o nawet 60%. 

Projektowanie dedykowanych części

Nasi doświadczeni konstruktorzy pomogą Ci znaleźć nowe zastosowania technologii 3D, by maksymalnie usprawnić procesy i zredukować koszty fabryki. Zaprojektowane przez nas narzędzia, chwytaki i części maszyn używane są w fabrykach w całej Polsce. 

Zainspiruj się!

Galeria autorskich części

Zobacz, jakiego rodzaju elementy można wytwarzać w technologii HP Multi Jet Fusion. 

Proces

Współpraca krok po kroku

01

Spotkanie u klienta

Podczas wizyty w fabryce poznajemy procesy i wyzwania, by następnie wspólnie opracować plan wdrożenia skupiony na osiągnięciu maksymalnych korzyści i rozwiązaniu konkretnych problemów.

02

Projektowanie CAD

Przygotowujemy dokumentację techniczną potrzebnych części lub projektujemy je od zera. Po zatwierdzeniu projektów, wysyłamy prototypy, a po akceptacji, tworzymy wirtualną bibliotekę części wraz z cenami i historią zmian.

03

Dostarczanie części w trybie just-in-time

Dostarczamy części lub narzędzia w takich ilościach jakie są aktualnie potrzebne. Możemy to robić na podstawie ustalonego wcześniej harmonogramu lub pojedynczych zamówień.

04

Bieżąca optymalizacja

Nasz zespół jest zawsze dostępny dla klienta, zapewniając wsparcie techniczne na każdym etapie. Regularnie spotykamy się z klientami, aby omówić potencjalne modyfikacje oraz poszukiwać nowych zastosowań technologii druku 3D.

Klienci

Współpracujemy z czołowymi fabrykami w Polsce

Realizacje

Wdrożenia u naszych klientów

Poznaj szczegóły współpracy i korzyści, jakie nasza usługa daje fabrykom z różnych branż. 

Umów się na konsultację online

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer

O nas

Dlaczego Cubic Inch

Współpracujemy z 23 fabrykami w całej Polsce

Od 9 lat wspieramy fabryki dostarczając regularnie części zamienne. Doskonale rozumiemy wyzwania działów utrzymania ruchu i umiemy skutecznie je rozwiązywać.

Park maszynowy HP Multi Jet Fusion

Dysponujemy trzema zaawansowanymi maszynami do produkcji przyrostowej HP Multi Jet Fusion. Zawsze dbamy o zapewnienie wolnych mocy przerobowych, aby w razie potrzeby dostarczyć Twoje części "na wczoraj", zapewniając szybkość i efektywność produkcji.

Wsparcie techniczne na każdym etapie

Obsługujemy ponad 300 firm rocznie. Dzięki tak bogatemu doświadczeniu, pomagamy klientom maksymalnie wykorzystać potencjał technologii 3D. Szukamy nowych zastosowań i dodatkowych możliwości redukcji kosztów i optymalizacji procesów. 

Procesowe podejście

Zapewniamy szybkie rozpoczęcie i płynny przebieg współpracy oparty na wieloletnim doświadczeniu z fabrykami w całej Polsce.

Baza wiedzy

Dowiedz się więcej o zastosowaniu druku 3D w fabrykach

Jako specjaliści druku 3D, doskonale zdajemy sobie sobie sprawę z potencjalnych korzyści, jakie może zapewniać wykorzystanie tej technologii w produkcji….
Jako specjaliści druku 3D, doskonale zdajemy sobie sobie sprawę z potencjalnych korzyści, jakie może zapewniać wykorzystanie tej technologii w produkcji….

Profesjonalne wykorzystanie druku 3D już dawno przestało ograniczać się do procesu prototypowania. Dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom, takim jak HP Multi…

Druk 3D to jedna z kluczowych technologii w trwającej czwartej rewolucji przemysłowej (Przemysł 4.0). Zamiana tradycyjnych metod wytwarzania części na…

FAQ

Nasi specjaliści odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące wykorzystania technologii przyrostowych w fabrykach.

Jakie części najczęściej się drukuje w fabrykach?
Najczęściej drukujemy części formatowe, czyli te które mają kontakt z produktem.
Czy nasze części mają atest na kontakt z żywnością?
Niestety nie, ale mamy dużo zastosowań gdzie taki atest nie jest wymagany.
Czy części drukowane w 3D są wystarczająco wytrzymałe?
Technologia druku 3D HP Multi Jet Fusion pozwala na wytwarzanie wytrzymałych części, które doskonale sprawdzają się w procesach produkcyjnych, na co dowodem są nasze długoletnie współprace z tego typu firmami.
Czy mogę mieć pewność dokładności wymiarowych drukowanych części?
Dajemy gwarancję dokładności wymiarowych na poziomie +/- 0,3 mm dla <100 mm i +/- 0,3% wymiaru nominalnego dla <100 mm. Jeżeli wymagane są większe dokładności, to podchodzimy do sprawy indywidualnie i mamy sprawdzone metody, by sprostać wymaganiom projektu.

Dawka praktycznej wiedzy o druku 3D

Chcesz dostawać raz w miesiącu maila z inspirującymi zastosowaniami druku 3D z Twojej branży?