Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Część formatowa do obracania korków na linii produkcyjnej

Jako specjaliści druku 3D, doskonale zdajemy sobie sobie sprawę z potencjalnych korzyści, jakie może zapewniać wykorzystanie tej technologii w produkcji. Są jednak sytuacje, kiedy nawet nas szokuje, jak wielką różnicę może zrobić to rozwiązanie. Projekt dla fabryki Avon to właśnie taki przypadek.

O projekcie

Firma

Avon

Data realizacji

Technologia druku

Ilość części

Czas realizacji

2 tygodnie

Avon to jeden ze światowych liderów produkcji i dystrybucji kosmetyków. Pochodząca z USA firma działa w ponad 100 krajach na świecie.
Mój główny problem jest taki, że mam za dużo pomysłów. Cubic Inch wybiera najlepsze z nich, testuje i wdraża je na liniach produkcyjnych Unilogo. W dodatku zazwyczaj płacę za mniej niż się spodziewałem. Druk 3D i technologia HP Multi Jet Fusion to magia w formie najczystszej.

Tomasz Pałka

Production Head, XO Boats

Poznaj nasz proces projektowy

Wyzwanie

Polska fabryka Avon potrzebowała części formatowej, której zadaniem miało być obracanie korków perfum o 90 stopni przed ostatecznym dokręceniem. Element miał być stosunkowo duży i bardzo skomplikowany geometrycznie.

Początkowo część miała zostać zespawana z blachy, lecz ze względu na kształt, wykonanie jej w ten sposób wiązałoby się z bardzo wysokim kosztem i czasem oczekiwania daleko przekraczającym wymagania klienta.

Rozwiązanie

Przejęliśmy odpowiedzialność za cały proces – od projektowania aż po wytworzenie idealnie dopasowanych do potrzeb części w technologii HP Multi Jet Fusion.

Dzięki możliwościom projektowym, jakie daje druk 3D, mogliśmy umieścić w części kanały na sprężone powietrze, które przepychało korki. Dodatkowo, okleiliśmy element taśmą teflonową, by zmniejszyć tarcie. Zajęliśmy się także testami i zadbaliśmy, by finalne wersje części był perfekcyjnie dopasowane do wymagań klienta.

Korzyści dla Klienta

Znacznie szybsza realizacja projektu stanowiła bardzo dużą wartość dla klienta, ale dzięki technologii druku 3D część mogła stać się jeszcze doskonalsza niż pierwotnie planowano.
Skrócenie procesu o nawet kilka miesięcy

Dzięki wykorzystaniu technologii MJF, cały proces - od projektowania do dostarczenia części, trwał zaledwie 2 tygodnie.

Zwiększenie bezpieczeństwa procesu przez udoskonalenie części

Druk 3D umożliwił wprowadzenie kanałów powietrznych i wykorzystanie taśmy w celu zmniejszenia tarcia, co znacznie usprawniło i zwiększyło bezpieczeństwo pracy linii produkcyjnej.

Redukcja kosztów

Możliwość wcześniejszego wdrożenia i niższy koszt części oznaczał dla klienta olbrzymie oszczędności.

Przyspieszenie procesu produkcji

Szybkie dostawy w czasie 3-5 dni roboczych zmniejszyły przestoje w produkcji i pozwoliły na sprawniejszą realizację zamówień.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer