Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Producenci urządzeń i elektroniki

Dostarczamy firmom części do urządzeń w modelu just-in-time, zapewniając płynność finansową i pełną elastyczność w rozwoju produktu dzięki nowoczesnej technologii druku 3D. 

  • Doskonała alternatywa dla wtrysku
  • Dowolna geometria części
  • Prototyp gotowy już w 3 dni

Zastosowanie technologii addytywnych w produkcji urządzeń

Zalety wykorzystania druku 3D

Szybkie wprowadzenie produktu na rynek

Dzięki dostarczeniu serii prototypowej w nawet 5 dni, umożliwiamy firmom szybkie testy produktu i produkcję finalnej wersji nawet kilka miesięcy szybciej w porównaniu z technologią wtryskową.

Doskonała alternatywa dla formowania wtryskowego

Brak kosztów początkowych sprawia, że druk 3D jest opłacalny nawet przy jednostkowych zamówieniach. Pozwala to klientom na produkcję just-in-time, co znacznie usprawnia płynność finansową.  

Dowolna geometria i swoboda zmian w projekcie

W technologiach przyrostowych nie ma żadnych ograniczeń technologicznych względem geometrii części, a kolejne serie mogą być dowolnie zmieniane bez wpływu na koszt i czas produkcji. 

Proces wdrażania produktów w technologii HP Multi Jet Fusion

Współpraca krok po kroku

01

Modele 3D

Wysyłasz nam modele 3D i opis projektu z uwzględnieniem przeznaczenia części, ilości i oczekiwanego termin realizacji.

02

Konsultacja z inżynierem

Nasi inżynierowie sugerują możliwe optymalizacje projektu w celu redukcji kosztów, zmniejszenia masy lub poprawy wytrzymałości.

03

Prototypowanie

Otrzymujesz prototyp, który możesz przetestować na swojej grupie docelowej. Jest on wytworzony z tego samego materiału i w tej samej technologii, co części finalne.

04

Finalne zamówienie

Po akceptacji dostarczamy gotowe części w jednej partii lub według wcześniej ustalonego harmonogramu w trybie just-in-time.

05

Doskonalenie projektu

W razie potrzeby możesz dowolnie modyfikować projekt bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Klienci

Współpracujemy z firmami w całej Polsce

Realizacje

Wdrożenia u naszych klientów

Zobacz, jakie urządzenia produkują nasi klienci wykorzystując technologię druku 3D.

Umów się na konsultację online

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer

O nas

Dlaczego Cubic Inch

126 zrealizowanych projektów hardware

Pomogliśmy naszym klientom w realizacji ponad 126 projektów urządzeń. Dzielimy się doświadczeniem i sprawiamy, że proces wdrażania nowych produktów jest znacznie szybszy i mniej kosztowny. 

Park maszynowy HP Multi Jet Fusion

Dysponujemy trzema zaawansowanymi maszynami do produkcji przyrostowej HP Multi Jet Fusion. Zawsze dbamy o zapewnienie wolnych mocy przerobowych, aby w razie potrzeby dostarczyć Twoje części "na wczoraj", zapewniając szybkość i efektywność produkcji.

Wsparcie techniczne na każdym etapie

Obsługujemy ponad 40 producentów urządzeń rocznie. Dzięki tak bogatemu doświadczeniu, pomagamy klientom maksymalnie wykorzystać potencjał technologii 3D w realizacji innowacyjnych produktów. 

Procesowe podejście

Gwarantujemy sprawny proces zamawiania, terminowe dostawy części oraz wsparcie dedykowanych opiekunów. 

Baza wiedzy

Dowiedz się więcej o zastosowaniach druku 3D

“Mam pomysł na urządzenie, które zrewolucjonizuje branżę X, ale nie mam budżetu, żeby je wyprodukować.” Ten dość przygnębiający scenariusz zatrzymał…

Postęp druku 3D w ostatnich latach znacznie zwiększył zakres potencjalnych zastosowań tej technologii. Zaawansowane urządzenia, jak np. HP Multi Jet…

Wyzwania, jakie stawia przed firmami nowoczesny rynek, wymagają od przedsiębiorców coraz to bardziej elastycznego podejścia. Zupełnie niezależne od firm czynniki,…

Jako firma specjalizująca się przemysłowych i specjalistycznych projektach druku 3D, każdego miesiąca mamy do czynienia z nowymi zastosowaniami i branżami,…

FAQ

Nasi specjaliści odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące wykorzystania technologii addytywnych przez producentów urządzeń i elektroniki.

Do jakich urządzeń najczęściej produkujemy części w Cubic Inch?
Najczęściej drukujemy części do specjalistycznych urządzeń – np. z branży zbrojeniowej i medycznej. Coraz więcej klientów korzysta jednak z usługi do produkcji pierwszych serii urządzeń przed zamówieniem form wtryskowych, aby niskim kosztem zweryfikować projekt.
Czy druk 3D jest tańszy od wtrysku?
Druk 3D jest tańszy od wtrysku, ale do pewnej ilości sztuk. Technologia wtrysku wymaga dużej inwestycji początkowej, więc przy krótszych seriach finalna cena za sztukę jest wysoka. W przypadku druku 3D nie ma żadnych kosztów początkowych.
Czy są jakieś zasady przygotowywania modeli 3D pod technologie przyrostowe?
W technologiach addytywnych jest dużo mniej ograniczeń pod względem geometrii niż w przypadku technologii skrawania czy wtrysku. Należy jednak zwracać uwagę na minimalną grubość ścianki oraz średnicę kanałów na powietrze.
Czy mogę mieć pewność dokładności wymiarowych drukowanych części?
Dajemy gwarancję dokładności wymiarowych na poziomie +/- 0,3 mm dla <100 mm i +/- 0,3% wymiaru nominalnego dla <100 mm. Jeżeli wymagane są większe dokładności, to podchodzimy do sprawy indywidualnie i mamy sprawdzone metody, by sprostać wymaganiom projektu.

Dawka praktycznej wiedzy o druku 3D

Chcesz dostawać raz w miesiącu maila z inspirującymi zastosowaniami druku 3D z Twojej branży?