Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

druk 3d zastosowanie w przemyśle

Obudowy do urządzeń badających aktywność mózgu dla Cortivision

Historia urządzenia Photon Cap firmy Cortivision pokazuje, jak nowoczesny druk 3D może przyspieszyć proces rozwoju i wprowadzenia produktu na rynek. 

O projekcie

Firma

Cortivision

Branża

Nauka i badania

Technologia druku

Ilość części

serie do 20 szt.

Czas realizacji

6-8 tygodni

cortivision logo

Cortivision to startup technologiczny specjalizujący się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu neuronauki. Flagowym produktem Cortivision jest Photon Cap, czyli urządzenie służące do badania aktywności mózgu. Wykorzystywane jest ono m.in. przez sportowców, naukowców, a nawet kosmonautów w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 

Profesjonalizm i zaangażowanie w projekt Cubic Inch umożliwiło nam znacznie wcześniejsze wprowadzenie produktu na rynek. W przeciwieństwie do poprzednich wykonawców, czuliśmy prawdziwe partnerskie podejście, które szło w parze z dogłębną znajomością technologii i zrozumieniem naszych potrzeb.

Wojciech Broniatowski

CEO, Cortivision

Poznaj nasz proces projektowy

Wyzwanie

Photon Cap to urządzenie składające się z około200 elementów, których części stanowią elementy z tworzywa sztucznego. Prototypowe wersje tworzone były wewnętrznie przez zespół Cortivision, wykorzystując drukarki 3D w technologiach FDM oraz SLA. Części nie spełniały jednak wymagań pod względem jakości, wytrzymałości, a do tego proces druku był zbyt czasochłonny i kłopotliwy. 

Zespół Cortivision szukał więc godnego zaufania dostawcy części, który dysponuje technologią spełniającą wymagania techniczne i pozwalającą na wypuszczenie produktu na rynek. Głównym celem było stworzenie kilku pierwszych partii produktów i ostateczne udoskonalenie projektu przed zamówieniem formy wtryskowej. 

Przed trafieniem do nas, klient testował kilka innych firm, m.in. z Polski i USA. Ostatecznie zespół Cortivision nie zdecydował się na żadną z nich ze względu na zbyt niską jakość części, bardzo długi czas realizacji, a nawet błędy w zamówieniach.

Rozwiązanie

Mając doświadczenie we współpracy ze startupami i firmami tworzącymi specjalistyczny hardware, wiedzieliśmy, że najważniejsza jest komunikacja i pełne zrozumienie potrzeb klienta. 

Współpracę rozpoczęliśmy więc od spotkania, podczas którego przedstawiliśmy klientowi nasz proces i możliwości technologii HP Multi Jet Fusion oraz pokazaliśmy, jak jesteśmy w stanie rozwiązać problemy Cortivision. 

Po otrzymaniu projektów, przeszliśmy do druku wersji prototypowych, które spotkały się z dużą aprobatą klienta. Krótko potem otrzymaliśmy zamówienie na partię 20 sztuk. 

Od tego momentu Klient mógł rozpocząć sprzedaż urządzenia. 

Jednym z kluczowych wymogów Photon Cap była bardzo wysoka precyzja drukowanych części i nawet w tak zaawansowanej technologii, jak MJF, nie obyło się bez zwrotów. Jak wspomina CTO Cortivision, Paweł Augustynowicz, nie stanowiło to jednak dużej przeszkody:

Powtarzalność w druku była dla nas bardzo istotna, a nie wszystkie dostarczane części spełniały nasze wymagania. W każdej takiej sytuacji jednak doskonale działał kontakt z zespołem Cubic Inch. Panowie zawsze szukali jak najlepszego i najszybszego rozwiązania problemu i poprawy procesu.

Korzyści dla Klienta

Dzięki naszej usłudze i technologii HP Multi Jet Fusion, nasz klient mógł w szybki sposób wprowadzić swój produkt na rynek i ostatecznie udoskonalić projekt Photon Cap. Niedługo po premierze, stabilnie wzrastająca sprzedaż dała firmie jasny sygnał do zamówienia formy wtryskowej. 

Nie oznacza to jednak końca naszej współpracy. Ze względu na płynną współpracę i niski koszt, zespół Cortivision zdecydował się dalej zlecać nam część mniejszych elementów urządzenia. 

Podsumowując, jak nasza usługa pomogła Cortivision w procesie wdrożenia produktu?

Małe nakłady inwestycyjne

Brak kosztów początkowych pozwolił Cortivision uruchomienie sprzedaży urządzenia i weryfikację na grupie docelowej przed zamówieniem formy wtryskowej.

Sprawny proces i szybka realizacja

Zapewniliśmy Cortivision błyskawiczne dostawy części i równie szybki kontakt w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

Możliwość stałej ewolucji produktu

Wykorzystanie technologii MJF pozwoliło Cortivision na sprawne i bezkosztowe wprowadzanie zmian w kolejnych partiach druku.

Możliwość produkcji just-in-time

Brak dodatkowych kosztów i szybka realizacja umożliwiła Cortivision produkcję just-in-time - czyli w takim czasie i liczbie, na jaką akurat jest zapotrzebowanie.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer