Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Obudowy do czujników parkowania

Technologia wtryskowa świetnie sprawdza się w produkcji wytrzymałych części z tworzywa sztucznego. Problem jednak w tym, że koszt formy wtryskowej sięga nawet kilkuset tysięcy zł. Co więc zrobić, gdy potrzebujemy zaledwie kilkaset części? Poniższe case study jest odpowiedzią na to pytanie.

O projekcie

Firma

AM System

Data realizacji

Technologia druku

Ilość części

ok. 600 sztuk

Czas realizacji

5 dni

Naszym klientem jest firma AM System, która zajmuje się montażem dodatkowego wyposażenia samochodów na zlecenie salonów samochodowych.
Mój główny problem jest taki, że mam za dużo pomysłów. Cubic Inch wybiera najlepsze z nich, testuje i wdraża je na liniach produkcyjnych Unilogo. W dodatku zazwyczaj płacę za mniej niż się spodziewałem. Druk 3D i technologia HP Multi Jet Fusion to magia w formie najczystszej.

Tomasz Pałka

Production Head, XO Boats

Poznaj nasz proces projektowy

Wyzwanie

Nasz klient potrzebował około 600 sztuk dedykowanych obudów umożliwiających zamocowanie czujników parkowania do zderzaka samochodu. Obudowy musiały być zaprojektowane od podstaw, uwzględniając perfekcyjne dopasowanie do “gniazda” w zderzaku.

Rozwiązanie

Na podstawie geometrii czujnika zaprojektowaliśmy obudowę, która umożliwiała szybki i łatwy montaż czujnika do zderzaka. Obudowy zostały wyprodukowane w technologii HP Multi Jet Fusion, a następnie wygładzone w obróbce wibrościernej i zabarwione zanurzeniowo na czarno.

Po przetestowaniu części i porównaniu ceny i czasu z innymi technologiami, klient podjął szybką decyzję o przejściu do regularnych zamówień części w modelu just-in-time, czyli w precyzyjnej liczbie i czasie zgodnym z bieżącym zapotrzebowaniem.

Korzyści dla Klienta

Kiedy okazało się, że wydrukowane w 3D części sprawdzają się doskonale, dalsza kalkulacja dla AM System była bardzo prosta.
Kompleksowe wsparcie

Zapewniliśmy AM System wsparcie na każdym etapie - od projektowania po dostarczanie części w 3 dni robocze.

Przyspieszenie procesu

Znacznie skróciliśmy realizację projektów AM System o nawet 4 tygodnie w porównaniu z innymi dostawcami.

Redukcja kosztów i większa płynność finansowa

Zredukowaliśmy koszt części o około 32500 zł w porównaniu z technologią wtryskową i zapewniliśmy większą płynność finansową dzięki modelowi just-in-time.

Przyspieszenie procesu produkcji

Szybkie dostawy w czasie 3-5 dni roboczych zmniejszyły przestoje w produkcji i pozwoliły na sprawniejszą realizację zamówień.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer