Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Obudowy ochronne do transportu złącz kablowych

Technologie addytywne mogą w prosty sposób rozwiązywać problemy, które są karkołomne do przezwyciężenia w innych technologiach. Co więcej mogą być jednocześnie tańsze. Projekt dla Sews-Cabind Poland opowiada właśnie taką historię.

O projekcie

Firma

Sews-Cabind Poland

Data realizacji

Technologia druku

Ilość części

600 sztuk na start i dalsze zamówienia zgodnie z zapotrzebowaniem

Czas realizacji

Sews-Cabind Poland zajmuje się produkcją wiązek elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Działająca na polskim rynku od 2001 roku firma jest członkiem Grupy Sumitomo, jednej z największych japońskich grup przedsiębiorstw.
Mój główny problem jest taki, że mam za dużo pomysłów. Cubic Inch wybiera najlepsze z nich, testuje i wdraża je na liniach produkcyjnych Unilogo. W dodatku zazwyczaj płacę za mniej niż się spodziewałem. Druk 3D i technologia HP Multi Jet Fusion to magia w formie najczystszej.

Tomasz Pałka

Production Head, XO Boats

Poznaj nasz proces projektowy

Wyzwanie

Problem, z jakim zgłosił się do nas klient, dotyczył częstych uszkodzeń produktów w transporcie. Niezabezpieczone, blaszane złącza się łatwo się wyginały w wyniku wstrząsów, co generowało duże straty finansowe.

Zostaliśmy poproszeni o pełną analizę przyczyn problemu i zaprojektowanie rozwiązania, który go w całości wyeliminuje.

Rozwiązanie

Po zapoznaniu się z produktami, nasz zespół zaprojektował kilka wariantów obudów do różnych rozmiarów złącz. Przy projektowaniu wykorzystaliśmy możliwość drukowania ruchomych elementów, co umożliwiło łatwe wsuwanie i wysuwanie złącz z obudowy. Rozwiązanie to nie byłoby możliwe np. w przypadku technologii wtryskowej.

Po testach prototypów i wybraniu optymalnej wersji, rozpoczęliśmy produkcję seryjną. Od tego czasu, dostarczamy regularnie serie od 500 do 1000 sztuk w zależności od bieżącego zapotrzebowania.

Korzyści dla Klienta

Doświadczenie w projektowaniu podobnych części pozwoliło nam na szybkie rozwiązanie problemów klienta, a sukces pierwszego projektu okazał się furtką do dalszej współpracy.
Rozwiązanie kosztownego problemu firmy

Zastosowana konstrukcja pozwoliła na całkowite wyeliminowanie strat w transporcie

Ustabilizowanie łańcucha dostaw

Zapewniliśmy błyskawiczną realizację zamówień do maksymalnie 5 dni roboczych

Zapewnienie pełnej elastyczności w zamówieniach

Korzystając z naszej usługi, klient może dostosowywać zamówienia zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem, bez kosztów początkowych.

Przyspieszenie procesu produkcji

Szybkie dostawy w czasie 3-5 dni roboczych zmniejszyły przestoje w produkcji i pozwoliły na sprawniejszą realizację zamówień.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer