Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Narzędzie do kontroli jakości części z blachy dla Gedia Poland

Branża automotive jest jedną z najczęściej korzystających z nowoczesnego druku 3D. Nasz projekt dla Gedia Poland pokazuje, jak duży wpływ może ona mieć na redukcję kosztów i zmniejszenie ryzyka błędu ludzkiego.

O projekcie

Firma

Gedia Poland

Data realizacji

Technologia druku

Ilość części

Czas realizacji

Usługa

GEDIA Poland to część międzynarodowej grupy GEDIA Automotive Group, uważanej za najwyższej klasy dostawcę dla branży automotive. W procesie produkcji wykorzystują kilka technologii: tłoczenia na zimno i na gorąco (Cold/Hot Forming), zgrzewania, spawania oraz cięcia laserowego i klejenia.
Mój główny problem jest taki, że mam za dużo pomysłów. Cubic Inch wybiera najlepsze z nich, testuje i wdraża je na liniach produkcyjnych Unilogo. W dodatku zazwyczaj płacę za mniej niż się spodziewałem. Druk 3D i technologia HP Multi Jet Fusion to magia w formie najczystszej.

Tomasz Pałka

Production Head, XO Boats

Poznaj nasz proces projektowy

Wyzwanie

Klient zmagał się z dużą liczbą liczbę odrzutów części produkowanych w technologii tłoczenia na zimno. Problem polegał na tym, że kontrola jakości geometrii części odbywała się wyrywkowo na końcu procesu. Błędy były więc wykrywane na tyle późno, że produkowano wiele wadliwych części co generowało duże straty.

Rozwiązanie

Po zapoznaniu się bliżej z procesem, zaproponowaliśmy wprowadzenie dodatkowej zgrubnej kontroli jakości typu Go/Not Go na wcześniejszych etapach produkcji.

Na podstawie modelu 3D blachy, zaprojektowaliśmy narzędzie, które umożliwia szybką weryfikację geometrii części w miejscach krytycznych. Wyposażony w lampkę LED przyrząd pokazuje i oświetla miejsce potencjalnych defektów po procesie tłoczenia na zimno, a do tego jest całkowicie przenośny.

Korzyści dla Klienta

Realizacja projektu od zlecenia klienta do wdrożenia końcowego narzędzia zajęła 4 tygodnie. Tak niewiele czasu wystarczyło, by zoptymalizować proces na długie lata i w olbrzymim stopniu zredukować liczbę wadliwych części.
Kompleksowy proces

Klient przedstawił nam wyzwanie, a my zajęliśmy się całą resztą - od koncepcji i projektu po wykonanie.

Redukcja kosztów i ryzyka

Stworzone przez nas urządzenie nie tylko pomaga ograniczać liczbę wadliwych części, ale też znacznie przyspiesza i uszczelnia proces weryfikacji, który wcześniej był obarczony ryzykiem błędu ludzkiego.

Błyskawiczny proces

Zarówno projekt, jak i druk urządzenia dla Gedia odbył się w ekspresowym tempie.

Przyspieszenie procesu produkcji

Szybkie dostawy w czasie 3-5 dni roboczych zmniejszyły przestoje w produkcji i pozwoliły na sprawniejszą realizację zamówień.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer