Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Obudowa do krótkiej serii urządzenia dla IC Solution

Kiedy trzeba wykonać krótką serię obudów z tworzywa sztucznego, trudno o lepszą technologię niż HP Multi Jet Fusion, a projekt dla IC Solution to idealny dowód na to. 

O projekcie

Firma

IC Solution

Data realizacji

2022

Technologia druku

Ilość części

Kilkaset sztuk

Czas realizacji

2 tygodnie

IS Solutions to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania i projektowaniem specjalistycznych urządzeń elektronicznych, których produkcję następnie zleca firmom, takim jak nasza. 

Klient zgłosił się do nas z projektem swojego flagowego produktu – IC Pen, czyli systemu digitalizacji danych i podpisów, wykorzystującego długopisy cyfrowe.

Mój główny problem jest taki, że mam za dużo pomysłów. Cubic Inch wybiera najlepsze z nich, testuje i wdraża je na liniach produkcyjnych Unilogo. W dodatku zazwyczaj płacę za mniej niż się spodziewałem. Druk 3D i technologia HP Multi Jet Fusion to magia w formie najczystszej.

Tomasz Pałka

Production Head, XO Boats

Wyzwanie

Zespół IC Solution poszukiwał firmy, która będzie w stanie wykonać obudowy do urządzeń IC Pen (długopisu i stacji ładującej).

Klient wcześniej korzystał z innej technologii (Vacuum Casting), jednak okazała się ona niewystarczająco precyzyjna, czasochłonna i kosztowna. Dodatkowo, IC Solutions zależało na rozwiązaniu, które będzie umożliwiało swobodne zamawianie obudów w modelu just-in-time i stale zmieniających się wolumenach. Ostatnie kluczowe kryterium dotyczyło możliwości zmiany projektu między seriami, ponieważ produkt wciąż się rozwijał i dopasowywał do oczekiwań klientów.  

Rozwiązanie

Dzięki wykorzystaniu technologii HP Multi Jet Fusion i doświadczeniu w podobnych projektach, mogliśmy przygotować kompleksową usługę i odpowiedzieć na wszelkie wymienione potrzeby.

Kluczową rolę odegrał zespół projektowy Cubic Inch, który dokładnie zapoznał się z produktem i potrzebami klienta. Wszelkie zmiany były dokładnie analizowane wewnętrznie, a do zespołu klienta trafiały już dalece dopracowane projekty, co znacznie odciążyło specjalistów IC Solution. 

Technologia HP MJF okazała się doskonałym rozwiązaniem dla tak specjalistycznego urządzenia i dzięki zastosowanym zmianom w projekcie pozwoliła uzyskać znacznie niższy koszt drukowanych elementów.

Korzyści dla Klienta

Wsparcie projektowe i dobre zrozumienie potrzeb klienta pozwoliło na dużą oszczędność czasu klienta, a zastosowana technologia otworzyła przed firmą nowe możliwości sprzedażowe i inwestycyjne.

Redukcja kosztów

Dzięki naszej usłudze, klientowi udało się zredukować koszty na wielu płaszczyznach (części, koszty magazynowe, projektowanie, a nawet montaż elementów).

Redukcja ryzyka biznesowego

Druk 3D pozwolił klientowi klientowi zamawiać części zgodnie z dokładnym zapotrzebowaniem i uniknąć ryzyka zamrożenia środków.

Znaczne przyspieszenie realizacji

Części trafiały do klienta w czasie poniżej 5 dni roboczych, co pozwoliło klientowi błyskawicznie realizować zamówienia.

Przyspieszenie procesu produkcji

Szybkie dostawy w czasie 3-5 dni roboczych zmniejszyły przestoje w produkcji i pozwoliły na sprawniejszą realizację zamówień.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer