Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Części zamienne do linii produkcyjnych dla Colgate Palmolive Manufacturing

Regularne dostawy części formatowych to jedno z najważniejszych wyzwań utrzymania ruchu w fabrykach. Case Colgate Palmolive Manufacturing pokazuje, jak olbrzymią pomocą może być w tym zakresie druk 3D.

O projekcie

Firma

Colgate Palmolive Manufacturing

Data realizacji

2018-teraz

Technologia druku

Ilość części

serie od 1 do 100 sztuk

Czas realizacji

5 dni roboczych dla pojedynczego zamówienia

Colgate Palmolive Manufacturing Poland produkuje pasty do zębów oraz płyny do płukania jamy ustnej, które trafiają do wszystkich krajów w Europie. Fabryka w Świdnicy zatrudnia ok. 900 pracowników i produkuje dziennie dwa miliony tubek pasty do zębów.
Mój główny problem jest taki, że mam za dużo pomysłów. Cubic Inch wybiera najlepsze z nich, testuje i wdraża je na liniach produkcyjnych Unilogo. W dodatku zazwyczaj płacę za mniej niż się spodziewałem. Druk 3D i technologia HP Multi Jet Fusion to magia w formie najczystszej.

Tomasz Pałka

Production Head, XO Boats

Poznaj nasz proces projektowy

Wyzwanie

Linie produkcyjne do produkcji past do zębów zawierają w sobie bardzo dużo części formatowych z tworzyw sztucznych. Muszą one być wymieniane na maszynie przy każdej zmianie formatu opakowania, a przy jakiejkolwiek kolizji to właśnie te części mają ulec zniszczeniu chroniąc te droższe i trudniejsze w wymianie elementy linii produkcyjnej.

Przy poważniejszej kolizji zniszczyć się może nawet kilkadziesiąt takich części, a czas oczekiwania na dostawę od producenta maszyny to nawet dwa miesiące. Z tego względu fabryka musiała tworzyć duże zapasy, by zabezpieczyć się przed ryzykiem potencjalnych przestojów.

Rozwiązanie

Współpracę z Colgate Palmolive zaczęliśmy w 2018 roku od szkolenia z przemysłowego druku 3D, ze szczególnym naciskiem na omówienie selekcji części pod technologie addytywne. Dzięki temu udało nam się ustalić, jakie części we wszystkich procesach fabryki da się wymienić na drukowane w 3D.

W pierwszej kolejności postawiliśmy na te elementy, które generowały największe koszty i wiązały się z dużym czasem oczekiwania. Niektóre części był wcześniej tworzone w technologii SLS, więc przejście na MJF nie stanowiło żadnego problemu.

Po odtworzeniu geometrii części w precyzyjnym skanerze 3D, przeszliśmy do regularnej produkcji.

Coroczne spotkania
Pierwsze zamówienie okazało się być początkiem stałej współpracy, której kluczowym elementem są coroczne spotkania w fabryce, podczas których uaktualniamy wiedzę inżynierów i szukamy nowych zastosowań technologii. W trakcie takiego spotkania, robimy obchód po wszystkich liniach produkcyjnych, dzięki czemu dokładnie wiemy, jaką rolę pełnią tworzone przez nas części. Jest to bardzo ważne w kontekście wprowadzanych przez nas ulepszeń.

Cubic.Parts
Colgate Palmolive jest pierwszą firmą, w której wdrożyliśmy system Cubic.Parts, w którym przechowywane są wszystkie projekty klienta. System służy do komunikacji z pracownikami, dokumentacji wszystkich zmian i przechowywania kolejnych iteracji części.

Korzyści dla Klienta

Druk 3D okazał się strzałem w dziesiątkę dla klienta, na co dowodem są poniższe liczby.
Redukcja kosztów części

Po wdrożeniu druku 3D zmniejszyliśmy koszt części zamiennych do linii pakujących o 20% do nawet 60% w zależności od rodzaju części.

Skrócenie czasów dostaw części

Poprzedni dostawcy części dostarczali części w 6 do 8 tygodni od zamówienia. Wrożenie druku 3D i w współpraca z Cubic Inch pozwoliła na skrócenie tego czasu do 5 dni roboczych, a w sytuacjach kryzysowych nawet w 48 godzin.

Zmniejszenie stanów magazynowych

Dzięki pewnym i krótkim czasom dostaw dział utrzymania ruchu mógł zredukować ilość części trzymanych na magazynie średnio o 35% dla części produkowanych w 3D.

Możliwość wdrażania nowych pomysłów

Przed wdrożeniem technologii druku 3D inżynierowie produkcji mieli wiele pomysłów na drobne modyfikacje części ale nie mieli narzędzi aby je wdrażać. Teraz mają do dyspozycji inżynierów Cubic Inch którzy szybko zamieniają pomysły na modele 3D a następnie na fizyczne detale.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer