Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Kratki wentylacyjne dla XO Boats

Profesjonalny design, wytrzymałość w trudnych warunkach słonej wody i perfekcyjna precyzja wykonania części. Nasz projekt dla XO Boats pokazuje, że to wszystko jest możliwe w technologii druku 3D HP Multi Jet Fusion.

O projekcie

Firma

XO Boats

Data realizacji

od sierpnia 2021 do teraz

Technologia druku

Ilość części

serie po około 10 sztuk

Czas realizacji

5 dni roboczych

XO Boats to fiński producent łodzi motorowych, które wyróżniają się wytrzymałością i designem. Łodzie przeznaczone są zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i rekreacyjnych.

Wyzwanie

XO Boats potrzebował kratek wentylacyjnych o specyficznym kształcie i wymiarze. Problematyczny był jednak kształt, ponieważ ze względu na skośne ściany nie dało się zaprojektować pod nie formy wtryskowej. Dodatkowym problemem było nieduże zapotrzebowanie na tę konkretną część, co sprawiało że produkcja formy była mało ekonomiczna.

Rozwiązanie

Ze względu na kształt i potrzebny wolumen, najlepszą technologią wytwarzania okazał się druk 3D. Biorąc pod uwagę, że kratka jest narażona na działanie wody oraz powinna być wytrzymała, technologia HP Multi Jet Fusion i materiał PA12 zdał egzamin na szóstkę.

Dodatkowym atutem było to, to że nasz naturalny kolor części idealnie pasował do designu łodzi, więc nie trzeba było stosować żadnych dodatkowych wykończeń.

Po udanych testach przeszliśmy z XO Boats do stałej współpracy.
Kratki są dostarczane co miesiąc w trybie just-in-time, w zależności od zapotrzebowania.

Korzyści dla Klienta

Zapewnienie lepszej płynności finansowej

Produkcja just-in-time znacznie zredukowała straty, a przede wszystkim ułatwiła planowanie i umożliwiła firmie większą swobodę finansową.

Spełnienie wszelkich wymagań technicznych

Technologia HP MJF nie tylko umożliwiła wykonanie części, ale też zapewniła znacznie niższy koszt niż w przypadku innych potencjalnych rozwiązań.

Przyspieszenie procesu produkcji

Szybkie dostawy w czasie 3-5 dni roboczych zmniejszyły przestoje w produkcji i pozwoliły na sprawniejszą realizację zamówień.

Przyspieszenie procesu produkcji

Szybkie dostawy w czasie 3-5 dni roboczych zmniejszyły przestoje w produkcji i pozwoliły na sprawniejszą realizację zamówień.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer