Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Umów się na bezpłatną konsultację

Cubic Inch - Wsparcie przy prototypowaniu i produkcja części

Wsparcie przy prototypowaniu i produkcja części dla Innovation AG

Nasza współpraca z InnovationAG to idealny przykład wykorzystania nowoczesnych technologii addytywnych zarówno w procesie prototypowania, jak i produkcji części.

O projekcie

Firma

Innovation AG

Branża

Motoryzacja

Technologia druku

Materiał

Ilość części

od jednej do kilkunastu sztuk

Czas realizacji

5 dni roboczych

innovation logo
Innovation AG S.A. to spółka, założona kilka lat temu przez pasjonatów motoryzacji z kilkunastoletnim doświadczeniem w konstrukcji samochodów. Firma specjalizuje się w zaawansowanych i innowacyjnych projektach, które realizowała dla dużych firm oraz organów państwowych.
Od 5 lat, Innovation AG skupia się na elektromobilności, a przede wszystkim konwersji pojazdów spalinowych w wydajne i niezawodne wersje elektryczne. W ramach projektu e-van, zespół przeprowadził pełną ekokonwersję m.in. takich pojazdów, jak Ford Transit, Renault Master czy Land Rover Defender (Sokół 4×4)
Realizacja naszych projektów bez wsparcia Cubic Inch byłaby właściwie niemożliwa. Technologia okazała się dla nas idealna, a proces współpracy był bez zarzutu.

Piotr Gryszczuk

CTO, Innovation AG

Poznaj nasz proces projektowy

Wyzwanie

Jednym z kluczowych elementów procesu konwersji pojazdów zespołu Innovation AG jest prototypowanie i testowanie części, których duża część musi być wykonana z tworzywa sztucznego. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia, więc zespół konstruktorów za każdym razem potrzebuje dużej liczby takich prototypów.

Co więcej, same części muszą spełniać określone wymogi estetyczne i wytrzymałościowe, co już zmniejsza liczbę potencjalnych technologii, które można wykorzystać.

I w końcu, ze względu na duże zapotrzebowanie i krótkie deadline’y, zespołowi zależało na szybkim czasie realizacji zamówień i niskim koszcie nawet przy małych seriach od 1-10 sztuk.

Rozwiązanie

Biorąc pod uwagę szereg specyficznych wymagań Innovation AG, nasza usługa oparta na technologii HP Multi Jet Fusion okazała się idealnym rozwiązaniem.


Po pierwszych testach części wytworzonych w drukarkach MJF, firma zdecydowała się na stałą współpracę zarówno w zakresie produkcji prototypów, jak i gotowych części do samochodów. Jak się okazało, części spełniały wszelkie wymagania klienta, a proces zamawiania i dostaw był znacznie prostszy i szybszy niż w przypadku jakichkolwiek alternatyw.


Korzystając z naszej usługi, zespół Innovation AG otrzymywał w pełni funkcjonalne prototypy w 3 dni od złożenia zamówienia. Po weryfikacji części, równie szybko dostarczaliśmy partie docelowe części, wytwarzane w tej samej technologii. Co najważniejsze, dzięki wykorzystaniu technologii addytywnej, kolejne zamówienia nie wiązały się z żadnymi kosztami początkowymi, a pomiędzy seriami klient mógł bezkosztowo wprowadzać dowolne zmiany.


Proces współpracy dostosowaliśmy w pełni do potrzeb klienta – zamówienia był składane błyskawicznie za pośrednictwem krótkich telefonów i maili.

Korzyści dla Klienta

Nasza kompleksowa usługa oparta na technologii MJF umożliwiła klientowi zarówno prototypowanie, jak i produkcję większej liczby części, zapewniając powtarzalnie wysoką jakość.
Kompleksowa usługa

Technologia MJF umożliwiła klientowi zarówno prototypowanie, jak i wytwarzanie większej liczby części, mając gwarancję ich powtarzalnej jakości.

Znaczne przyspieszenie procesu

3-dniowy termin realizacji był dużo szybszy niż w przypadku alternatywnych opcji i okazał się znacznym usprawnieniem dla procesu klienta.

Realizacja projektów w budżecie

Zlecając nam produkcję prototypów i części, Innovation AG zdołało oszczędzić znaczną część budżetu.

Przyspieszenie procesu produkcji

Szybkie dostawy w czasie 3-5 dni roboczych zmniejszyły przestoje w produkcji i pozwoliły na sprawniejszą realizację zamówień.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer