Umów się na bezpłatną konsultację z inżynierem druku 3D i zamów próbne części

Chwyt wspinaczkowy dla Red Bull Wyścig z windą

Druk 3D bardzo często bywa jedynym sensownym rozwiązaniem przy bardzo nietypowych pomysłach. Tym razem pomogliśmy firmie Red Bull Polska przy realizacji niecodziennego wyścigu…

O projekcie

Firma

Red Bull Polska

Data realizacji

wrzesień 2019

Technologia druku

Ilość części

1 sztuka

Czas realizacji

10 dni roboczych

Usługa

Firma Red Bull znany ze swoich szalonych pomysłów wymyślił dość nietypowy wyścig. Marcin Dzieński – mistrz świata i Europy we wspinaczce na czas ścigał się z… windą. Na zewnętrznej ścianie Centrum Olimpijskiego zamontowano chwyty wspinaczkowe.

Choć wspinaczka na czas to bardzo atrakcyjna dyscyplina sportowa, wyścigowi z windą w Centrum Olimpijskim, widowiskowości dodawała nocna sceneria. Marcin na co dzień wspina się na 15-metrowe ściany, tu wyzwanie było większe – ściana miała aż 23 metry. Jej pokonanie zajęło Marcinowi 12,12 sekundy!

Mój główny problem jest taki, że mam za dużo pomysłów. Cubic Inch wybiera najlepsze z nich, testuje i wdraża je na liniach produkcyjnych Unilogo. W dodatku zazwyczaj płacę za mniej niż się spodziewałem. Druk 3D i technologia HP Multi Jet Fusion to magia w formie najczystszej.

Tomasz Pałka

Production Head, XO Boats

Poznaj nasz proces projektowy

Wyzwanie

Dostaliśmy nietypowa zadanie zaprojektowanie i wykonanie chwytu wspinaczkowego w kształcie znanego wszystkim logotypu firmy Red Bull. Chwyt miał super wyglądać na zdjęciach, ale przede wszystkim też miał spełniać wszystkie wymogi wytrzymałościowe.

Rozwiązanie

Chwyt został zaprojektowany przez nasz dział projektowy i wydrukowany w technologii HP Multi Jet Fusion z poliamidu PA12. Klient podchodził z pewnym dystansem do pomysłu drukowania w 3D czegoś co ma wytrzymać tak duże naprężenia. Szczególnie w przypadku gdzie od wytrzymałości chwytu zależy bezpieczeństwo wspinacza. Jednak przed wyścigiem chwy został z powodzeniem poddany wielu testom wytrzmałośiowym, które wypadły pomyślnie. Wszyscy byli pod wrażeniem wytrzymałości wydruku w technologii HP MJF.

Korzyści dla Klienta

Wykorzystując druk 3D nasz Klient mógł stworzyć customowy chwyt wspinaczkowy w 2 tygodnie.
Kompleksowa realizacja

Po otrzymaniu brief od Klienta zajęliśmy się kompleksową realizacją od przygotowania modelu 3D po dostarczenie gotowego do montażu chwytu.

Przemysłowa wytrzymałość

Główną obiekcją Klienta było kwestia bezpiczeństwa i wytrzmałości chwytu. Jednak już po pierwszych testach wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Chwyt spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Czas realizacji

Potrzebowaliśmy tygodnia na przygotowanie finalnego modelu 3D chwytu oraz tygodnia na wydruk 3D i lakierowanie chwytu. Finalen zamówienie dostarczyliśmy więc w 2 tygodnie po potwierdzeniu zamówienia

Przyspieszenie procesu produkcji

Szybkie dostawy w czasie 3-5 dni roboczych zmniejszyły przestoje w produkcji i pozwoliły na sprawniejszą realizację zamówień.

Umów się na bezpłatną konsultację z druku 3D

Zastanawiasz się nad wdrożeniem druku 3D w Twojej firmie? Dowiedz się, jakie masz możliwości i co możesz zyskać.

Opiekun Klienta, Cubic Inch​ - druk 3d
Magdalena Pietrasińska

Sales Enginneer