Projektowanie 3D

Skanowanie 3D

Wymyślanie i projektowanie nowych rozwiązań to, co kochamy najbardziej.

Dowiedz się więcej
01

Projektowanie 3D

Technologie wytwarzania przyrostowego znoszą dotychczasowe ograniczenia w projektowaniu 3d. Dzięki nim tworzenie nowych rozwiązań nie musi być już nigdy więcej dostosowywane do technik wytwarzania. Przede wszystkim, druk 3D zapewnia możliwość tworzenia zaawansowanych geometrii o niespotykanym wcześniej  stopniu złożoności, dzięki wykorzystaniu zaawansowanego oprogramowania do modelowania przestrzennego. Otrzymywane kształty są nieosiągalne w oparciu o inne, konwencjonalne metody obróbki. To z kolei umożliwia optymalizację topologii części, która przyczynia się do poprawy ich funkcjonalności, zmniejszenia ich masy i w konsekwencji kosztu produkcji. Pozwala to w pełni wykorzystać drzemiący w pomysłach potencjał. Nasz zespół pomoże Ci zmieniać swoje koncepcje w rzeczywistość.

Projektowanie 3D
02

Outsourcing projektowania 3D dla firm produkcyjnych

Masz pomysł na usprawnienie procesów produkcyjnych w Twojej firmie, ale nie wiesz jak go zrealizować? Chodzi Ci po głowie narzędzie lub część zamienna niedostępne na rynku? Zespół naszych projektantów pomoże Ci stworzyć nowy lub zoptymalizować istniejący projekt i wdrożyć nowe rozwiązanie w przedsiębiorstwie. Przemawia za nami wieloletnie doświadczenie – od samego początku działalności, Cubic Inch pracuje dla przemysłu. Dzięki partnerstwu z firmami takimi jak Unilogo Robotics mamy duże doświadczenie w projektowaniu 3d części do linii produkcyjnych. Współpracując z fabrykami z branży automotive, jak Fiat Chrysler Automobiles, poznaliśmy potrzeby inżynierów i zaprojektowaliśmy wiele rozwiązań, w tym narzędzi, które wspomagają pracę w ich fabrykach. Dobrze wiemy jak funkcjonują zakłady przemysłowe, i że przy natłoku bieżących obowiązków czasami brakuje czasu na wprowadzanie innowacji. Z naszą pomocą zmienicie swoje pomysły w gotowe rozwiązania.

Outsourcing projektowania 3D dla firm produkcyjnych
03

Projektowanie nowych produktów

Masz pomysł na nowy produkt w Twojej firmie lub chcesz zrealizować swój własny wynalazek? Zespół Cubic Inch pozwoli Ci gładko przejść przez cały proces jego tworzenia. Pomożemy Ci stworzyć koncepcję, rozwiążemy problemy technologiczne, a następnie stworzymy model 3D o zoptymalizowanym kształcie. Na koniec dostarczymy funkcjonalny prototyp, bądź serię prototypów, tak abyście, Ty i Twoi klienci, mogli stopniowo testować wprowadzane zmiany i wybierać te najbardziej korzystne. Przewagą, jaką daje technologia HP Multi Jet Fusion nad innymi technikami wytwarzania, jest jej szybkość. Nowe wersje tworzonego produktu jesteśmy w stanie zaprojektować, wyprodukować i dostarczyć do Twojej firmy w zaledwie 3 dni. Dzięki temu testowanie i wdrażania poprawek jest błyskawiczne, a to zdecydowanie skraca czas wejścia produktu na rynek. Technologia HP Multi Jet Fusion nie wymaga również żadnych finansowych nakładów początkowych. Nie wymaga np. tworzenia drogich form odlewniczych, czy form do wtrysku tworzyw. Dzięki temu, koszt wprowadzania nowego produktu jest minimalny.

Projektowanie nowych produktów
04

Optymalizacja części pod technologię HP Multi jet Fusion

Dostrzegasz potencjał technologii przyrostowych i planujesz z nich korzystać,  ale chcesz żeby twoje drukowane przestrzennie części były tańsze w produkcji, lżejsze lub bardziej wytrzymałe? Projektowanie 3d pod technologie przyrostowe daje zupełnie nowe możliwości i rządzi się swoimi prawami. Pozwala, na przykład, na stosowanie unikalnych metod modyfikowania struktury tworzonych elementów. Poprzez zabiegi takie jak wypełnienie konstrukcji strukturą plastra miodu, czy dodawanie tzw. filetów możemy zmniejszyć masę części o kilkadziesiąt procent. Te rozwiązania ograniczają zużycie materiału oraz przyspieszają produkcję, przez co wytwarzanie staje się tańsze, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych parametrów wytrzymałościowych. W Cubic Inch pomagamy naszym klientom zoptymalizować geometrię części tak, aby w pełni wykorzystać możliwości jakie daje nam technologia druku 3D.

Optymalizacja części pod technologię HP Multi jet Fusion
05

Jak pracujemy?

  • Spójne
    założenia i koncepcja
  • Wizualizacja
    online
  • Projektowanie
    iteracyjne

Magdalena Pietrsińska

Zapytania | Oferty