Skanowanie 3D

Projektowanie 3D

Skanowanie 3D to szybka i dokładna metoda na odtworzenie dokumentacji technicznej części.

Dowiedz się więcej
01

Skanowanie 3D

W szybki i dokładny sposób zamieniamy fizyczny część na cyfrową chmurę punktów. Do skanowania części używamy skanera 3D na światło strukturalne. Skaner projektuje na część obraz w postaci jasno ciemnych pasków. Kamery zczytują ugięcie pasków na detalu, a oprogramowanie zamienia je na cyfrową chmurę punktów. Z procesu skanowania możemy wygenerować model 3D w formacie STL czyli siatki trójkątów. Z tego formatu możemy wydrukować detal w 3D, ale możliwość edycji części jest bardzo ograniczona.

Skanowanie 3D
02

Inżynieria odwrotna

Dedykowane oprogramowanie pozwala nam na zamianę siatki trójkątów (formatu STL) na model parametryczny CAD (na przykład format STP). Nie jest to proces automatyczny, ale oprogramowanie znacznie nam ułatwia ten proces. Mając już model CAD możemy wprowadzić modyfikacje części lub na przykład uzupełnić złamany detal.

Inżynieria odwrotna
03

Pomiary

Chcesz sprawdzić czy twoja wytworzona część wiernie odzwierciedla projekt? Pomiary geometryczne przy pomocy skanera 3D pozwalają stworzyć graficzną mapę odchyłek na której zobaczysz w jakich miejscach wymiary Twojego detalu wychodzą poza tolerancję.

Pomiary
04

Jak pracujemy?

  • Spójne
    założenia i koncepcja
  • Wizualizacja
    online
  • Projektowanie
    iteracyjne

Czarek Fijałkowski

Skanowanie 3D | Inżynieria odwrotna | Projektowanie

Cubic Inch - usługi druku 3D

Cubic Inch to przede wszystkim grupa zapalonych inżynierów którzy bardzo dobrze wiedzą że technologia druku 3D będzie grała pierwszoplanową rolę w czwartej rewolucji przemysłowej. Bardzo dobrze znamy możliwości technologii addytywnych i wiemy jak je wykorzystać tak aby mogły one przynieść jak największą wartość naszym klientom. Dzisiaj druk 3D to alternatywna technologia produkcji części w tworzyw sztucznych. Jej bardzo znaczącym plusem w porównaniu do technologii wtrysku jest to że nie druk 3D nie wymaga przygotowania żadnych narzędzi ani form do rozpoczęcia produkcji części. Tp sprawia że opłacalna jest jednostkowa produkcja części a zlecenia możemy realizować nawet w 3 dni robocze. Oprócz druku 3D oferujemy też inne usługi takie jak projektowanie 3D, skanowanie 3D, inżynieria odwrotna czy optymalizacja geometrii części. Nasz zespół inżynierów może kompleksowa pomóc w zaprojektowaniu gotowego produktu na podstawie koncepcji przedstawionej przez naszego Klienta. Zajmujemy się też modelowaniem 3D detali na podstawie dokumentacji technicznej czy rysunków odręcznych. Projektujemy i drukujemy 3D części do maszyn, obudowy do elektroniki, chwytaki do robotów, części formatowe, uchwyty i mocowania czy różnego rodzaju narzędzia produkcyjne. Oprócz projektowania 3D i modelowania 3D oferujemy też skanowanie 3D. Przy pomocy skanera 3D na światło strukturalne możemy w szybki i dokładny sposób odtworzyć model 3D części a następnie przy pomocy inżynierii odwrotnej możemy zrobić odtworzenie dokumentacji technicznej detalu. Ta usługa bardzo często sprawdza się kiedy nasi klienci chcą odtworzyć część z tworzywa sztucznego lub z metalu. Możemy odtworzyć nawet geometrię części która jest połamana lub powycierana.