Skanowanie 3D

Projektowanie 3D

Skanowanie 3D to szybka i dokładna metoda na odtworzenie dokumentacji technicznej części.

Dowiedz się więcej
01

Skanowanie 3D

W szybki i dokładny sposób zamieniamy fizyczny część na cyfrową chmurę punktów. Do skanowania części używamy skanera 3D na światło strukturalne. Skaner projektuje na część obraz w postaci jasno ciemnych pasków. Kamery zczytują ugięcie pasków na detalu, a oprogramowanie zamienia je na cyfrową chmurę punktów. Z procesu skanowania możemy wygenerować model 3D w formacie STL czyli siatki trójkątów. Z tego formatu możemy wydrukować detal w 3D, ale możliwość edycji części jest bardzo ograniczona.

Skanowanie 3D
02

Inżynieria odwrotna

Inżynieria odwrotna to dedykowane oprogramowanie pozwala nam na zamianę siatki trójkątów (formatu STL) na model parametryczny CAD (na przykład format STP). Nie jest to proces automatyczny, ale oprogramowanie znacznie nam ułatwia ten proces. Mając już model CAD możemy wprowadzić modyfikacje części lub na przykład uzupełnić złamany detal.

Inżynieria odwrotna
03

Pomiary

Chcesz sprawdzić czy twoja wytworzona część wiernie odzwierciedla projekt? Pomiary geometryczne przy pomocy skanera 3D pozwalają stworzyć graficzną mapę odchyłek na której zobaczysz w jakich miejscach wymiary Twojego detalu wychodzą poza tolerancję.

Pomiary
04

Jak pracujemy?

  • Spójne
    założenia i koncepcja
  • Wizualizacja
    online
  • Projektowanie
    iteracyjne

Czarek Fijałkowski

Skanowanie 3D | Inżynieria odwrotna | Projektowanie