fbpx

Nasze technologie

Jest bardzo wiele technologii wytwarzania przyrostowego dostępnych na rynku. My w Cubic Inch wybierając technologię stawiamy na pierwszym miejscu właściwości mechaniczne części oraz wydajność maszyny. Bardzo ważna jest też dla nas długofalowa perspektywa rozwoju technologii. Biorąc pod uwagę te wartości wybór dla nas był jasny - HP i technologia Multi Jet Fusion. Wybór tego partnera technologicznego był bardzo dobrą decyzją i to w maszyny tego producenta będziemy inwestować w najbliższym czasie.

HP Multi Jet Fusion

Multi Jet Fusion (MJF) to jedna z najnowszych technologii wytwarzania przyrostowego, opracowana przez firmę HP. Głównymi jej zaletami jest bardzo duża wydajność, wytrzymałość części oraz jakość powierzchni.

Najczęstsze aplikacje:

Druk 3D z metalu

Druk 3D z metalu to jedna z najszybciej rozwijających się technologii. Zasada działnia opiera sie na selektywnym spieku proszków metalowych wiązką laserową. Glówną zaletą jest mozliwość tworzenia detali o bardzo skomplikowanej geometrii.

Najczęstsze aplikacje:

Fused Deposition Modeling FDM

Najprostsza technologia druku 3D, której zasada działania opiera się na nakładaniu na siebie kolejnych warstw topionego plastiku. Jej główną zaetą jest to, że możemy w bardzo krótkim czasie wtworzyć pojedyncze detale.

Najczęstsze aplikacje:

Obróbka wibrościerna

Technologia wygładzania części polegająca na mikroskrawaniu powierzchni w czaszy wibracyjnej, w której oprócz części umieszczone są też też kształtki ceramiczne.

Najczęstsze aplikacje:

Porównanie parametrów technologii

HP Multi Jet FusionDruk 3D z metaluFDMObróbka wibrościerna
Max, wymiary części

380 x 280 x 380 mm (części można ze sobą kleić)

275 x 275 x 275 mm

300 x 300 x 200 mm

Ok. 200 mm po najałduższej osi.

Czas realizacji

3-5 dni roboczych

5-7 dni roboczych

3-5 dni roboczych

+ 1 dzień roboczy

Materiały

Poliamid PA12 (karta materiału)

– Stal narzędziowa
– Stal kwasoodporna
– Aluminium

ABS

Dokładność

+/-0,3% (z dolną granicą 0,3mm)

+/- 0,2% (z dolną granicą 0,2 mm)

+/- 0,4% (z dolną granicą 0,4 mm)

Min. grubość ścianki

0,8 mm

0,5 mm

1 mm