fbpx
case studies 13/17

Narzędzia do montażu elektroniki

Klient

Hanza Electronics Poland jest jednostką przemysłową szwedzkiej firmy Hanza Electronics specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań produkcyjnych z zakresu mechaniki, elektroniki, wiązek kablowych i montażu końcowego.

Wyzwanie

Narzędzia służące do montażu elektroniki na linii produkcyjnej naszego klienta były kłopotliwe i drogie w produkcji. Wcześniej elementy były wycinane z blachy. Było to bardzo kosztowne, czasochłonne i trudno było znaleźć firmę, która chciałby produkować tego typu elementy w nakładzie kilku sztuk.

Rozwiązanie

Prześledziliśmy proces montażu i na jego podstawie zaprojektowaliśmy nowe narzędzie. Następnie wydrukowaliśmy jego kluczowe elementy w technologii FDM i przymocowaliśmy do metalowej podstawy.

Korzyści

Dzięki właściwemu projektowi i wykorzystaniu druku 3D udało nam się zredukować koszt wykonania narzędzia o ok. 70% i skrócić czas oczekiwania do kilku dni roboczych. Zaprojektowane przez nas narzędzie okazało się bardziej efektywne od swojego poprzednika, co pozwoliło na usprawnienie procesu montażu.