fbpx
case studies 18/22

Narzędzia do montażu elektroniki

Klient


Hanza Electronics Poland jest jednostką przemysłową szwedzkiej firmy Hanza Electronics specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań produkcyjnych z zakresu mechaniki, elektroniki, wiązek kablowych i montażu końcowego.

Wyzwanie


Narzędzia służące do montażu elektroniki na linii produkcyjnej naszego klienta były kłopotliwe i drogie w produkcji. Wcześniej elementy były wycinane z blachy. Było to bardzo kosztowne, czasochłonne i trudno było znaleźć firmę, która chciałby produkować tego typu elementy w nakładzie kilku sztuk.

Rozwiązanie


Prześledziliśmy proces montażu i na jego podstawie zaprojektowaliśmy nowe narzędzie. Następnie wydrukowaliśmy jego kluczowe elementy w technologii FDM i przymocowaliśmy do metalowej podstawy.

Korzyści


Dzięki właściwemu projektowi i wykorzystaniu druku 3D udało nam się zredukować koszt wykonania narzędzia o ok. 70% i skrócić czas oczekiwania do kilku dni roboczych. Zaprojektowane przez nas narzędzie okazało się bardziej efektywne od swojego poprzednika, co pozwoliło na usprawnienie procesu montażu.

Zastanawiasz się czy druk 3D pomoże Ci w Twoim projekcie?

Wypełnij formularz, my do Ciebie oddzwonimy i wspólnie się nad tym zastanowimy.

Chcesz porozmawiać o swoim projekcie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24 godzin.