Jak system Cubic.Parts wspiera nowoczesne łańcuchy dostaw?

Stabilne i terminowe dostawy części lub narzędzi to podstawa sprawnie funkcjonujących procesów w nowoczesnym przemyśle. Jako firma specjalizująca się w druku 3D właśnie dla przemysłu, z każdym rokiem widzimy coraz większą rolę tej technologii i coraz więcej firm to właśnie na niej opiera bezpieczeństwo łańcucha dostaw.


Aby więc maksymalnie uprościć proces planowania i zamawiania zasobów, stworzyliśmy system Cubic Parts. Dzięki niemu, procedura zamawiania części 3D ogranicza się do zaledwie kilku kliknięć.

Co daje naszym klientom system Cubic Parts?

druk 3d dla przemysłu

Lubimy rozmawiać z naszymi klientami, ale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze mogą mieć na to czas. Stworzyliśmy więc alternatywę, która pozwala samodzielnie tworzyć zamówienia w zaledwie kilka kliknięć.

System Cubic Parts to połączenie katalogu projektów 3D i narzędzia do zamawiania części. Klienci posiadający konto, mają w nim dostęp do wszystkich dotychczasowych projektów i mogą łatwy i błyskawiczny sposób tworzyć zamówienia na określoną datę.


Najważniejsze korzyści, jakie zapewnia system Cubic Parts to:

 • Gwarancja otrzymania części w wybranym terminie – dzięki planowaniu zamówień z wyprzedzeniem, klienci mają gwarancję dostarczenia części w wybranym terminie, co nie zawsze jest możliwe w przypadku spontanicznych zamówień przez telefon lub e-mail.
 • Brak konieczności zamrażania kapitału i ograniczenie kosztu magazynowania – korzystając z systemu, klienci mogą planować wiele zamówień z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i w mniejszych partiach, dzięki czemu nie muszą składować dużej liczby części we własnych magazynach. Brak konieczności magazynowania zasobów nie tylko zwalnia przestrzeń, ale też uwalnia kapitał i poprawia cash flow organizacji
 • Niższa cena – w przypadku zamówień tworzonych z dużym wyprzedzeniem (powyżej 3 tyg.), przyznajemy rabaty.
 • Łatwy dostęp do katalogu części – system przechowuje wszystkie dotychczasowe projekty, wraz z historią zmian. Plikom można nadawać nazwy i dzielić je na foldery.
 • Wygoda i szybkość zamówienia – proces zamówienia w systemie Cubic Parts jest błyskawiczny, ale więcej na ten temat powiemy w kolejnej części.
  Jak wygląda proces zamawiania części w systemie Cubic Parts?

  Zanim będziemy mogli tworzyć zamówienia w systemie, musimy dodać do katalogu projekty w formacie STP lub STL. Można zrobić to samodzielnie lub skorzystać z pomocy naszego zespołu, który może doradzić i skorygować projekty pod druk 3D, zwłaszcza jeśli wcześniej były tworzone w innych technologiach (np. technologii skrawania lub wtryskowej). Może się np. okazać, że wprowadzając w nich zmiany uda się zmniejszyć ostateczny koszt projektu.


  Po dodaniu elementów do katalogu, można przejść do tworzenia zamówień.


  Procedura zamawiania w pięciu krokach:


  1. Wybranie elementów do druku – jeśli mamy wiele projektów w katalogu, można skorzystać z wyszukiwarki na górze strony.
  2. Wprowadzenie liczby elementów.
  3. Wybranie terminu oraz adresu dostawy – w Polsce produkty zawsze dostarczamy kurierem na następny dzień. Za wyższą cenę, dostępna jest też dostawa na następny dzień do niektórych krajów Europy.
  4. Zatwierdzenie wyceny.


  Cały proces odbywa się całkowicie w systemie Cubic Parts. Po zatwierdzeniu klient otrzymuje potwierdzenie zamówienia i terminu.
  Zamawiaj części w błyskawiczny sposób w systemie Cubic PartsMaciek Stefańczyk

Założyciel Cubic Inch, pasjonat druku 3D, inżynier, człowiek gór i oceanu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Co zyskują fabryki i działy utrzymania ruchu korzystając z druku 3D?

Druk 3D to jedna z kluczowych technologii w trwającej czwartej rewolucji przemysłowej (Przemysł 4.0). Zamiana tradycyjnych metod wytwarzania części na…

Jak w 3 krokach zrealizować projekt hardware z wykorzystaniem druku 3D?Około 70% wszystkich projektów druku 3D, jakie realizujemy, to obudowy…

Części zamienne i inne elementy wykorzystywane masowo w produkcji, dotychczas w większości produkowane były w technologiach skrawania lub wtrysku. Z…

Druk 3D może mieć olbrzymi wpływ na nowoczesne procesy produkcyjne, co obserwujemy na co dzień przy współpracy z klientami. Dzięki…

Dawka praktycznej wiedzy o druku 3D

Chcesz dostawać raz w miesiącu maila z inspirującymi zastosowaniami druku 3D z Twojej branży?

Bądź na bieżąco z nowościami ze świata druku 3D

Zapisz się na newsletter od Maćka Stefańczyka, współzałożyciela Cubic Inch.