fbpx
case studies 11/22

Obudowy do czujników parkowania

Klient


Naszym klientem jest firma AM System, która zajmuje się montażem dodatkowego wyposażenia samochodów na zlecenie salonów samochodowych.

Wyzwanie


Nasz klient potrzebował wyprodukować około 600 sztuk dedykowanych obudów, które pozwalały na zamocowanie czujników parkowania do zderzaka samochodu. Klient dysponował jedynie czujnikiem, który miał być instalowany. Nie miał gotowego modelu 3D.

Rozwiązanie


Na podstawie geometrii czujnika zaprojektowaliśmy obudowę, która umożliwiała szybki i łatwy montaż czujnika do zderzaka. Po przeanalizowaniu i porównaniu kosztów i czasu realizacji dla technologii formowania wtryskowego i druku 3D Klient wybrał druk 3D. Obudowy zostały wyprodukowane w technologii HP Multi Jet Fusion, a następnie wygładzone w obróbce wibrościernej i zabarwione zanurzeniowo na czarno.

Korzyści


Koszt wyprodukowania formy wtryskowej dla tej geometrii to około 40 000 PLN, koszt jednego wtryśnięcia to około 1,50 PLN. Koszt produkcji 600 sztuk takich części we wtrysku to 40 900 PLN. Czas realizacji to około 5 tygodniu
W technologii HP Multi Jet Fusion koszt wyprodukowania jednej sztuki to 14 PLN, czyli przy 600 sztukach nasz Klient zapłacił 8400 PLN. Czas realizacji to około 5 dni roboczych. Dzięki wykorzystaniu technologii druku 3D Klient AM System zaoszczędziło około 32 500 PLN i 4 tygodnie.

Więcej na druk 3d dla przemysłu

Zastanawiasz się czy druk 3D pomoże Ci w Twoim projekcie?

Wypełnij formularz, my do Ciebie oddzwonimy i wspólnie się nad tym zastanowimy.

Chcesz porozmawiać o swoim projekcie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24 godzin.