fbpx

Druk 3D dla przemysłu

Technologie wytwarzania przyrostowego, popularnie określanego mianem druku 3D, są istotnym elementem rewolucji Przemysłu 4.0. Intensywny rozwój tych technologii w ostatnich dekadach sprawił, że obecnie stają się one alternatywą dla tradycyjnych technologii wytwarzania, takich jak formowanie wtryskowe czy obróbka skrawaniem. Przewaga druku 3D nad tymi technikami ujawnia się w produkcji jednostkowej i niskoseryjnej. Wynika to z faktu, iż wytwarzanie addytywne nie generuje kosztów początkowych. Nie wymaga bowiem tworzenia form lub programów do obsługi obrabiarek. Sprawia to, że uruchomienie produkcji jest szybsze, a jej koszt niższy dla produkcji wielkości od kilkudziesięciu do kilkuset sztuk. Daje to duże możliwości przy optymalizowaniu łańcucha dostaw. Druk 3D dla przemysłu pozwala także tworzyć i wdrażać nowe narzędzia, które przyspieszą, uproszczą i zwiększą powtarzalność procesu produkcyjnego w zakładach przemysłowych. My, z przyjemnością, pomożemy Państwu te możliwości wykorzystać.

Dlaczego druk 3D?

Krótki czas realizacji - druk 3d dla przemysłu

Od samych początków Cubic Inch współpracujemy z przemysłem i doskonale wiemy, jak długie czasy oczekiwania na części mogą utrudnić pracę zakładu produkcyjnego. Przestoje związane z oczekiwaniem na zamienniki mogą trwać wiele dni, a nawet całe tygodnie. Może to prowadzić do olbrzymich strat finansowych. Na szczęście my, znamy rozwiązanie tego problemu. System wytwarzania przyrostowego HP Multi Jet Fusion 4200 pozwala nam realizować zlecenia w ciągu zaledwie 3-5 dni roboczych - zdecydowanie szybciej niż jest to możliwe w oparciu o konwencjonalne techniki produkcji, takie jak formowanie wtryskowe, czy obróbka CNC. Potrzebujesz części “na wczoraj”? Zadzwoń, zobaczymy co da się zrobić.

Druk 3D dla przemysłu - Cubic Inch
Druk 3D dla przemysłu - Cubic Inch

Prosty system wyceny online

Czy masz już dosyć ciągłego oczekiwania na przygotowanie oferty przez Twojego dostawcę? Jeśli tak, kliknij “Szybką Wycenę” w prawym górnym rogu tej strony. Dzięki naszemu systemowi automatycznej wyceny przygotowanie oferty w Cubic Inch zajmuje zaledwie 3 minuty i możesz zrobić to całkiem sam! Jest to bardzo proste, a system intuicyjny. Jedyne czego potrzebujesz do samodzielnej wyceny to plik w formacie STL. Jeżeli decydujesz się na drukowanie, to warto wiedzieć, że nie wiąże się ono z jakimikolwiek kosztami początkowymi. Cena zależy wyłącznie od wymiarów gabarytowych i objętości Twoich części. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, np. co do wyboru technologii wydruku, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Z chęcią pomożemy i doradzimy!

Nowy wymiar w projektowaniu

Najprawdopodobniej największą zaletą druku 3D dla przemysłu jest możliwość niemal nieograniczonego kształtowania geometrii części. Technologie przyrostowe likwidują ograniczenia tradycyjnych metod wytwarzania. Wykorzystując w projektowaniu zaawansowane oprogramowanie CAD, możemy tworzyć zupełnie nowe rozwiązania, takie jak kanały wewnętrzne, kratownice czy struktury organiczne. Druk 3D pozwala te rozwiązania zrealizować. Możemy również drukować zintegrowane mechanizmy złożone z wielu współpracujących ze sobą elementów bez konieczności późniejszego montażu. wszystkie te funkcje wytwarzania addytywnego umożliwiają optymalizację drukowanych elementów, co przekłada się poprawę funkcjonalności, zmniejszenie masy i kosztu produkcji części urządzeń. Potrzebujesz wsparcia przy dopracowaniu modelu 3D? Skontaktuj się z nami!

Druk 3D dla przemysłu - Cubic Inch
Druk 3D dla przemysłu - Cubic Inch

Wytrzymałość części

Dzięki technologii MJF nasze części są równie wytrzymałe jak te wykonane przy pomocy wtrysku czy obróbki skrawaniem. Ich wytrzymałość jest stała, niezależnie od kierunku obciążenia, a warstwowa struktura wydruku nie jest widoczna. W Cubic Inch wytwarzamy głównie części do maszyn i linii produkcyjnych. Nasze detale wytrzymały już setki tysiące cykli. Chcesz zrobić testy? Zamów u nas próbki!

Jakie są zalety druku 3D dla przemysłu?

Drukowanie 3D pozwala na szybkie wytwarzanie części, które są trudne do wykonania za pomocą tradycyjnych metod. Pozwala na tworzenie nowych produktów i prototypów w krótkim czasie i za mniejsze koszty. Oszczędność materiału – drukowanie 3D pozwala na tworzenie części z minimalnym zużyciem materiału. Drukowanie 3D pozwala na produkcję części o skomplikowanych kształtach i strukturach, których nie można wykonać za pomocą tradycyjnych metod. Możliwość produkcji części na indywidualne zamówienie – małe partie części.

Druk 3D dla przemysłu - Cubic Inch

Technologia Multi Jet Fusion

Technologia wytwarzania przyrostowego stworzona przez firmę HP zrewolucjonizowała świat produkcji krótkoseryjnej. Zasada działania polega na spiekaniu proszków polimerowych przy pomocy światła UV. Przewagą MJF nad innymi technologiami addytywnymi jest bardzo duża wydajność procesu, wytrzymałość części oraz jakość powierzchni.  Multi Jet Fusion staje się bardzo poważną konkurencją dla technologii wtrysku przy krótkoseryjnej produkcji części z tworzyw sztucznych. Dzięki niej możemy wydrukować funkcjonalne części z poliamidu PA12 ciągu zaledwie trzech dni roboczych, nie ponosząc żadnych kosztów uruchomienia produkcji.

Dowiedz się więcej
szybka wycena