fbpx
case studies 5/17

Gniazdo do pozycjonowania osłony katalizatora dla Katcon

Klient

Katcon Polska należy do międzynarodowej grupy wytwórców i projektantów katalizatorów i systemów wydechowych - Orginal Equipment Manufacturers (OEM’s). Wyłącznym udziałowcem Katcon Polska Sp. z o.o. jest Katcon Global SA de CV, meksykańska korporacja z siedzibą główną w Monterrey w Meksyku. Katcon Global posiada 10 fabryk produkcyjnych i 4 centra techniczne w lokalizacjach rozsianych po całym świecie.

Wyzwanie

Klient potrzebował powtarzalnego, niezawodnego pozycjonowania osłony podczas procesu grawerowania laserem. Osłony różniły się znacznie od modelu 3D z pierwotnego projektu, a Katcon potrzebował szybkiego i skutecznego rozwiązania tego problemu. Każdy dzień przestoju w produkcji i poprawek generował potężne koszty.

Rozwiązanie

Na początku przy pomocy skanowania 3D stworzyliśmy rzeczywisty model 3D osłony. Na podstawie realnego modelu zaprojektowaliśmy gniazdo, które pozwalało na umieszczenie osłony tylko w jednej pozycji. Dodatkowo w wydrukowanym gnieździe zamontowaliśmy magnes, który pomaga w jeszcze dokładniejszym pozycjonowaniu i utrzymuje osłonę na pozycji podczas grawerowania. Całość, od momentu kontaktu klienta do wdrożenia technologii w produkcji zajęła nam 3 tygodnie dni, co byłoby niemożliwe z wykorzystaniem jakiejkolwiek innej technologii.

Korzyści

Dzięki wykorzystaniu naszego gniazda pozycjonującego zwiększyliśmy znacznie powtarzalność procesu grawerowania, raz wyeliminowaliśmy ryzyko błędów operatora. Wykorzystanie magnesów sprawiło, że katalizator zawsze pozycjonuje się w tym samym miejscu.