fbpx

Prototypowanie

Szybkie prototypowanie może znacznie przyspieszyć proces projektowania produktu. My dostarczamy prototypy nawet w 3 dni robocze, a wytrzymałość i dokładność części sprawia, że są one w pełni funkcjonalne.

szybka wycena

Dlaczego warto wykorzystać technologię MJF do tworzenia prototypów?

.01

Mówi się, aby nie oceniać książki po okładce, jednak dobrze prezentujący się prototyp to klucz do sukcesu. Jeśli chcemy zaprezentować naszą koncepcję potencjalnym inwestorom czy klientom, gotowy, w pełni funkcjonalny produkt w ręce jest dużo bardziej przekonujący niż projekt na papierze i prowizoryczna makieta.Jednak jeśli nie jesteśmy jeszcze całkowicie pewni naszej koncepcji lub tego, czy projekt się „sprzeda”, raczej nie chcemy inwestować dużych kwot w uruchomienie produkcji seryjnej. Aby jednostkowo, niskim kosztem i w krótkim czasie wykonać elementy mechaniczne prototypu, warto rozważyć wykorzystanie druku 3D.Obudowy, elementy wykonawcze, mocowania, adaptery, przyciski – każdy element mechaniczny potencjalnego prototypu można zamówić u nas, aby uzyskać spersonalizowane, wytrzymałe i estetyczne części w krótkim czasie.

.02

Pełna funkcjonalność

Wśród osób, które miały styczność jedynie z niektórymi technologiami druku 3D, istnieje przeświadczenie, że druk 3D nie jest w stanie w pełni odwzorować seryjnie produkowanego przedmiotu – na przykład ze względu na widoczne wyraźnie warstwy, ślady po drukowanych podporach czy niedokładnie wykonane drobne detale.Technologia MJF obala te mity.Dzięki wykorzystaniu technologii druku 3D HP Multi Jet Fusion nasze części są w pełni izotropowe, a ich wytrzymałość jest porównywalna do elementów frezowanych lub wtryskiwanych. Dokładność wydruku sięga nawet 50 mikronów (0.05mm), co pozwala na uzyskanie nawet bardzo drobnych szczegółów.

.03

Brak warstwowej struktury

Na wydrukach wykonanych w technologii MJF warstwy spieczonego proszku są w większości przypadków niewidoczne. Wydruki mają delikatnie chropowatą, przyjemną w dotyku powierzchnię, którą możemy dodatkowo wygładzić.

.04

Szybka realizacja

Drukarka HP Jet Fusion 4200 wytwarza detale z prędkością nawet do 4500 cm3 na godzinę, co pozwala nam dostarczać serie prototypów naszym klientom nawet w 3 dni robocze, a stopień skomplikowania części nie ma wpływu na czas realizacji zamówienia! Jeśli zatem inwestor z dnia na dzień stwierdził, że chce natychmiast zobaczyć urządzenie, jesteśmy w stanie uratować sytuację.Krótki czas realizacji przydaje się również w iteracyjnym rozwoju produktu – uzyskiwanie kolejnych wersji produktu w zaledwie kilkudniowych odstępach pomaga przyspieszyć R&D.

.05

Wsparcie projektowe

W Cubic Inch doskonale rozumiemy potrzebę doskonałego zaprezentowania prototypu – nasz zespół konstruktorów oraz technologów może wykonać projekt 3D elementów prototypu na podstawie wytycznych dostarczonych przez klienta lub udzielić wsparcia przy samodzielnym projektowaniu na każdym etapie rozwoju produktu.

.06

Brak kosztów początkowych

Jesteśmy świadomi, że czasem pod hasłem R&D kryje się niestety Research and Disappointment. Druk 3D sprawia, że wszelkie pomyłki w projekcie są mniej bolesne dla portfela niż przy klasycznych metodach wytwarzania.Przykładowo, gdyby do wytworzenia prototypu została przygotowana forma do wtryskarki, a w trakcie pierwszych testów okazało się, że jeden z przycisków urządzenia znajduje się w mało ergonomicznym miejscu, koszty poprawek byłyby olbrzymie.W przypadku zastosowania druku 3D w realizacji prototypów, całkowite przeprojektowanie elementu przed zamówieniem kolejnej sztuki nie jest problemem. Z punktu widzenia drukarki 3D, nie ma znaczenia, czy wykona 5 identycznych elementów, czy będą one się od siebie różnić.

szybka wycena