fbpx

Produkcja obudów

Żyjemy w czasach, gdy urządzenia elektroniczne otaczają nas na każdym kroku. Komputery, smartfony, konsole do gier to tylko wierzchołek góry lodowej. W dobie Internet of Things, ilość elektroniki obecnej we wszystkich aspektach naszego życia wciąż wzrasta. Dążymy do maksymalnej miniaturyzacji i optymalizacji. Projektów przybywa każdego dnia. Niezależnie, czy jest to przełomowa bransoletka badająca ludzki organizm w trakcie snu, czy po prostu zaprojektowaliśmy do sypialni włącznik światła na gwizdnięcie, te prace mają jeden wspólny mianownik – układy elektroniczne potrzebują odpowiedniej obudowy do poprawnego funkcjonowania, zabezpieczenia przed uszkodzeniami lub po prostu ich estetycznego wyglądu. Zastosowanie druku 3D w naszych procesach produkcji pozwala wykonać krótkie serie obudów do elektroniki dostosowanych do indywidualnych wymagań klienta bez kosztów początkowych i w bardzo krótkim czasie!

szybka wycena

Dlaczego warto drukować obudowy do elektroniki?

.01

Zazwyczaj budując prototyp lub jednostkowy układ, stosuje się obudowy uniwersalne, lub całkowity ich brak. W przypadku uniwersalnej obudowy, musimy ją samodzielnie dostosować – wykonać otwory na przyciski, wyświetlacze, złącza, umocować wnętrzności zazwyczaj klejem na gorąco. Wygląda to dość topornie i mało profesjonalnie, a dodatkowo wymaga nakładu pracy.Zamówienie dedykowanej do urządzenia wykonanej przez wtrysk, vacuum forming czy cold-casting cechuje się zawsze wysokimi kosztami początkowymi, natomiast obudowy frezowane obarczone są wysokimi kosztami jednostkowymi.W dodatku każda z tych technik wytwarzania cechuje się licznymi ograniczeniami odnośnie geometrii i wymaga dużego doświadczenia w projektowaniu.Druk 3D zdejmuje te ograniczenia.

.02

Brak kosztów początkowych

Dzięki wykorzystaniu technologii druku 3D nasi klienci nie muszą muszą inwestować dużych kwot w wykonanie formy. Nam do rozpoczęcia wydruku wystarczy model 3D, a projekt możemy modyfikować na dowolnym etapie produkcji!

.03

Spersonalizowany design

Zazwyczaj budując prototyp lub jednostkowy układ, stosuje się obudowy uniwersalne, lub całkowity ich brak. W przypadku uniwersalnej obudowy, musimy ją samodzielnie dostosować – wykonać otwory na przyciski, wyświetlacze, złącza, umocować wnętrzności zazwyczaj klejem na gorąco. Wygląda to dość topornie i mało profesjonalnie, a dodatkowo wymaga nakładu pracy.Zamówienie dedykowanej do urządzenia wykonanej przez wtrysk, vacuum forming czy cold-casting cechuje się zawsze wysokimi kosztami początkowymi, natomiast obudowy frezowane obarczone są wysokimi kosztami jednostkowymi. W dodatku każda z tych technik wytwarzania cechuje się licznymi ograniczeniami odnośnie geometrii i wymaga dużego doświadczenia w projektowaniu. Druk 3D zdejmuje te ograniczenia.

.04

Ekspresowa realizacja

Technologia Multi Jet Fusion to najszybsza, dostępna na rynku technologia przyrostowa. Dzięki niej jestesmy w stanie dostarczyć serię obudów nawet w 3 dni robocze!

.05

Nie masz modelu 3D?

Napisz do nas! Nasz zespół konstruktorów zamieni twoją wizję w rzeczywistość, a oprócz tego zoptymalizuje projekt tak, aby maksymalnie zredukować koszt wytwarzania! Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu obudów do układów elektronicznych i chętnie doradzimy na każdym etapie rozwoju produktu.

szybka wycena