fbpx

Narzędzia do kontroli jakości

Wiele przyrządów do kontroli jakości musi być dopasowanych do kontrolowanego produktu w celu wykonania poprawnego pomiaru. Wymaga to często jednostkowej personalizacji oprzyrządowania. Doskonałym przykładem jest przymiar geometryczny w którym umieszczamy wyprodukowany detal, ale też może to być przystawka do pomiarów elektrycznych o geometrii dopasowanej do test pointów, dedykowany uchwyt do zrywarki czy specyficzne oprzyrządowanie do testów starzeniowych. Pomagamy firmom produkcyjnym w usprawnieniu procesów kontroli jakości. Projektujemy funkcjonalne i ergonomiczne narzędzia oraz dostarczamy je w rekordowo krótkim czasie.

szybka wycena
.01

Skomplikowane geometrie

Narzędzia do kontroli jakości niekiedy mają dość skomplikowane kształty. W wielu przypadkach, obróbka CNC jest zbyt czasochłonna i problematyczna – warto wtedy sprawdzić możliwości technologii przyrostowych. W przypadku druku 3D, a zwłaszcza technologii Multi Jet Fusion, stopień skomplikowania nie generuje dodatkowych kosztów ani nie wydłuża czasu produkcji.

.02

Pełne dopasowanie

Dzięki temu, że nasze narzędzia mogą być idealnie dopasowane do kształtu produktu, są proste w obsłudze i maksymalnie eliminują błędy, które może wykonać operator podczas procesu kontroli jakości. Druk 3D kilku różniących się pojedynczymi szczegółami elementów nie stanowi problemu, więc zamiast powielania uniwersalnych oprzyrządowań pomiarowych, możemy je indywidualizować dla każdego produktu bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

.03

Wysoka dokładność wykonania

W technologii druku 3D Multi Jet Fusion, dokładność wykonania wynosi 50 mikrometrów – wykonanie metodami konwencjonalnymi elementów z dokładnością do „pięciu setek” wymaga precyzyjnych narzędzi i dokładnego operatora. Dla MJF jest to po prostu standardem, więc pod tym względem druk 3D może śmiało konkurować z obróbką CNC.

.04

Skrócenie czasu dostawy

Wykonanie oprzyrządowania pomiarowego bywa bardzo czasochłonne, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi obróbka CNC – operator musi przygotować programy, przezbroić maszynę, wykonać element obrabiając zwykle z kilku zamocowań, a zwykle skomplikowane kształty wymagają podziału detalu na kilka elementów, co zwykle również wydłuża czas produkcji.Dzięki wykorzystaniu technologii Multi Jet Fusion - najszybszej technologii druku 3D, jesteśmy w stanie dostarczyć narzędzia szybciej niż kiedykolwiek – od zatwierdzenia projektu do dostawy nawet poniżej 72 godzin!

.05

Wsparcie projektowe

Żeby maksymalnie wykorzystać potencjał technologii przyrostowych należy uwzględnić ich wykorzystanie już na etapie projektowania. Nasz zespół chętnie zaprojektuje twoje narzędzie od zera lub zoptymalizuje twój projekt tak, aby maksymalnie zredukować czas i koszt wytwarzania!

szybka wycena