fbpx

Części formatowe

Projektujemy, optymalizujemy i wytwarzamy części formatowe do linii produkcyjnych w zatrważająco krótkim czasie – nawet w 72 godziny.

szybka wycena

Dlaczego warto drukować części formatowe?

.01

Części formatowe zazwyczaj są elementami jednostkowymi, specyficznymi dla konkretnej aplikacji. W przypadku, gdybyśmy chcieli wykonać je tradycyjnymi metodami, wymagają one wykonania nie tylko projektu CAD, ale również przygotowania programów CAM oraz uzbrojenia maszyny w odpowiednie oprzyrządowanie do ich wykonania. Każdorazowe usprawnienie produkcji i wprowadzenie zmian w projekcie może powodować konieczność przygotowania obróbki na nowo.W przypadku druku 3D, od projektu CAD do uruchomienia wydruku dzieli nas zwykle (przy doświadczonym operatorze) kilka kliknięć, więc wyprodukowanie „odbitki” elementu po roku, dwóch nie jest żadnym problemem, tak samo jak wprowadzenie modyfikacji w jego geometrii.

.02

Przezbrojenie linii na nowy typ produktu w błyskawicznym tempie

Drobne zmiany w designie produktu mogą spowodować olbrzymie kłopoty na linii produkcyjnej. Jeśli zmieni się choć jeden wymiar, to może się okazać konieczna przebudowa wszystkich części formatowych na linii produkcyjnej – szczęk w chwytakach, gniazd w stołach obrotowych, zakończeń podajników wibracyjnych itp. Ręczne przerabianie wszystkich tych elementów tak, aby dobrze pasowały do nowego produktu jest często bardzo trudne i czasochłonne, a niekiedy niemożliwe.W dodatku dochodzi nierzadko do sytuacji, gdy musimy zachować oryginalne elementy do kontynuacji produkcji na starym typie produktów. Praca odtwórcza może się wtedy okazać jeszcze bardziej czasochłonna.A gdyby tak skopiować projekt istniejących elementów z dokumentacji, modelu 3D, lub fizycznie mierząc/skanując detale, sparametryzować go, a następnie kilkoma kliknięciami dowolnie dostosowywać wszystkie części na raz i uzyskiwać kolejne wersje projektów? A następnie zaprząc do pracy drukarki 3D i w parę dni mieć komplet wszystkich potrzebnych podzespołów? Przeniesienie projektu do świata CAD i jego umiejętna parametryzacja, w połączeniu z szybką, uniwersalną i dokładną technologią druku HP Multi Jet Fusion pozwalają na szybkie tworzenie całych zestawów części formatowych dla danego produktu.

.03

Krótki czas realizacji „odbitek”

Jeśli mamy model 3D detalu w naszej bibliotece części lub gdy posiadasz dokumentację techniczną, możemy wysłać gotowe zamówienie w 3 dni robocze. W razie potrzeby odtwarzania dokumentacji cała realizacja zajmie nie więcej niż 5-7 dni.

.04

Brak kosztów początkowych

Przy wytwarzaniu przyrostowym do rozpoczęcia produkcji wystarczy nam model 3D, dlatego nie musisz ponosić żadnych kosztów początkowych, a produkcja opłaca się nawet przy jednostkowych zamówieniach.

.05

Odtwarzamy dokumentację techniczną

Nie masz modelu 3D ani dokumentacji technicznej? Możemy przy użyciu skanera 3D w dokładny i szybki sposób ją odtworzyć. Nawet jeżeli część została uszkodzona lub uległa zużyciu

.06

Maksymalna funkcjonalność

Możemy tworzyć części, które są niemożliwe do wytworzenia w tradycyjnych technologiach. Bardzo dobrym przykładem jest część formatowa na zdjęciu. Służy do obracania korków i zawiera kanały na powietrzne na całej długości kanału. Zapraszamy do zobaczenia case study z tego projektu.

szybka wycena