fbpx

Części do maszyn i urządzeń

Produkujemy części zamienne do maszyn urządzeń w krótkim czasie i dowolnych nakładach! Retrofit, zwykła konserwacja starej maszyny, budowa niestandardowego urządzenia – te trzy rzeczy mają jeden wspólny mianownik – często wymagają części, które okazują się bardzo kosztowne, słabo dostępne, lub w ogóle nie istnieją.

szybka wycena

Dlaczego warto drukować części do maszyn i urządzeń?

.01

Skomplikowane geometrie

Standardowe technologie wytwarzania często ograniczają nas do tego stopnia, że jedną część maszyny musimy rozbić na kilka elementów i po wykonaniu dopiero połączyć je w całość.Jest to problematyczne na wielu płaszczyznach – jeśli na przykład część wykonywana jest przez wtrysk, wymaga to kilku różnych form, a gdy wykonywana jest przez skrawanie, operator musi wielokrotnie przezbrajać maszynę. Dodatkowo, więcej części to bardziej skomplikowane magazynowanie oraz montaż.Innym aspektem jest kumulowanie wszelkich luzów oraz niedokładności montażu – jeśli na przykład musimy wykonać kolumnę mocującą głowicę laserową, która ma sprawdzać obecność igły w strzykawce, to nawet najmniejszy błąd w jej umocowaniu spowoduje, że w nią nie trafi – jeśli wykonamy ją w monobloku, to do czynienia mamy jedynie z umocowaniem kolumny do blatu i głowicy laserowej do kolumny. Jeśli będzie ona złożona z wielu kostek, blach, płyt i wałków, to każde połączenie, nawet najdokładniej wykonane dodaje przynajmniej jeden stopień swobody.Inną kwestią są też elementy, które ze względu na swoją komplikację, mogłyby zostać wykonane jako jedna część maszyny, jednak ich obróbka mogłaby być bardzo problematyczna – np. wymagać wielu różnych kierunków rozformowania przy wtrysku, lub obróbki z kilku różnych zamocowań i dużą liczbą różnych frezów – przy skrawaniu. W przypadku druku 3D, geometria elementu nie ma większego wpływu na sam proces wytwarzania – zawsze jest to budowanie warstwa po warstwie i nie ma znaczenia stopień skomplikowania projektu.Druk 3D umożliwia produkowanie dowolnie skomplikowanych części, a co najważniejsze nie powoduje to dodatkowych kosztów! Koszt wydruku zależny jest jedynie od wielkości części.

.02

Łatwa personalizacja

Zdarzają się sytuacje, gdy standardowe części nie spełnią naszych oczekiwań. Teraz w prosty sposób możliwe jest wyprodukowanie części zamiennych dostosowanych do konkretnych aplikacji.Załóżmy na przykład, że przeprowadzamy modernizację starej maszyny, w której uległ uszkodzeniu siłownik, a nie jest możliwe zamówienie dokładnie takiego samego modelu, bo zostały wycofane z produkcji. Mocowanie tego siłownika nie pozwala na zastosowanie podobnego zamiennika, ponieważ nie mieści się on, a rozstaw otworów montażowych się nie zgadza – wystarczy zaprojektować nowe mocowanie i wydrukować je w 3D, aby dostosować maszynę do współczesnych elementów.

.03

Krótki czas realizacji

Długie czasy realizacji opóźniają postępy w twoim projekcie? Skontaktuj się z nami, a dostarczymy twoje części nawet w 3 dni robocze.

.04

Brak kosztów początkowych

Druk 3D nie wymaga przygotowywania procesu produkcyjnego, więc nie ponosisz żadnych kosztów związanych z uruchomieniem produkcji.

szybka wycena