Krótki czas realizacji

Proces produkcji w technologiach przyrostowych jest prosty i nie wymaga żadnych narzędzi. Dlatego jesteśmy w stanie produkować części w krótkim czasie.

BRAK KOSZTÓW POCZĄTKOWYCH

Aby rozpocząć proces wytwarzania potrzebny nam jest jedynie model 3D. Dlatego rozpoczęcie produkcji nie wiąże się z kosztami startowymi, a projekt możemy zmienić na każdym etapie produkcji.

NOWY WYMIAR W PROJEKTOWANIU

Technologie przyrostowe eliminują dotychczasowe ograniczenia geometrii wytwarzanych części. Teraz możemy tworzyć unikatowe produkty o skomplikowanej geometrii, a co ważne nie będziemy za to dodatkowo płacić!

Wytrzmałość

Nasze części spełniają wszytskie wymogi wytrzmałościowe funkcjonalnych elmentów lini produkcyjnych. Kluczowe paramtery wytrzmałościowe części drukowanych w 3D to około 90% części wtryskiwanych o tej samej geometrii.

Wyceń usługę druku 3D swoich części w 3 minuty. Tutaj znajdziesz krótki filmik, który pokazuje jak korzystać z systemu do automatycznej wyceny online.

Wolisz skontaktować się z nami telefonicznie? Zadzwoń pod numer 601 098 249.

Kiedy drukowanie części jest opłacalne?

 • Krótkie serie

  Druk 3D nie generuje kosztów początkowych, w związku z czym znajduje zastosowanie przy krótkich seriach produkcyjnych.

 • Wymagany krótki czas realizacji

  Do rozpoczęcia wydruku nie potrzebujemy specjalnego oprzyrządowania, wystarczy nam model 3D.  W związku z tym realizujemy zamówienia nawet w 3 dni robocze.

 • Skomplikowana geometria

  Koszt wydruku zależy jedynie od rozmiaru części. Stopień skomplikowania nie ma wpływu na cenę.

 • Ryzyko zmiany projektu

  Produkując części przy pomocy technologii przyrostowych mamy możliwość zamiany projektu na dowolnym etapie produkcji.

 • Małe gabaryty

  Koszt wydruku jest proporcjonalny do rozmiaru części.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do nas.

TEL. 601 375 295

 • Druk 3D vs. Technologia wtrysku

  • Przy wtrysku, aby rozpocząć produkcję potrzebujemy formy wtryskowej, której koszt jest nieporównywalnie większy niż koszt pojedynczego wtryśnięcia. W rezultacie wtrysk jest opłacalny przy produkcji dużej liczby części. Przy druku 3D nie mamy żadnych kosztów początkowych natomiast koszt pojedynczej części jest znaczenie większy niż przy technologii wtrysku.
  • Raz wykonaną formę wtryskową jest bardzo trudno poddać modyfikacjom, a w większości przypadków jest to niemożliwe. W przypadku zmian w projekcie zazwyczaj musimy jeszcze raz ponieść koszt wykonania formy. W technologiach przyrostowych możemy modyfikować projekty w dowolnym momencie i nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. 
  • Przy formowaniu wtryskowym czas realizacji jest determinowany przez czas wykonania formy, który zazwyczaj wynosi około kilku tygodni. Czas pojedynczych wtryśnięć jest natomiast stosunkowo krótki. W technologiach przyrostowych produkcje możemy zacząć od razu po akceptacji zamówienia, natomiast czas wykonania pojedynczego detalu jest dużo dłuższy niż w przypadku wtrysku (od kilkudziesięciu minut do nawet kilkudziesięciu godzin przy dużych gabarytach).
 • Druk 3D vs CNC

  • Przy technologii skrawania czynnikami, które wpływają na cenę i czas realizacji zamówień, są głównie stopień skomplikowania geometrycznego (co przekłada się na liczbę operacji potrzebnych do wykonania części) oraz wymiary gabarytowe detalu. W technologiach przyrostowych koszty wytwarzania uzależnione są praktycznie tylko od rozmiaru części. W wyniku tego części o skomplikowanej geometrii zazwyczaj opłaca się wytwarzać w technologiach przyrostowych.
  • Części drukowane w technologii FDM tworzone są poprzez nakładanie na siebie kolejnych warstw materiału. W wyniku tego detale nie mają jednolitej struktury wewnętrznej a ich wytrzymałość uzależniona jest od kierunku działania naprężeń. Problem ten eliminują technologie SLS i DMLS gdzie tak samo jak w technologii CNC części powstają z jednolitego bloku materiału, dlatego nie ma tam tego problemu.

Case studies

Cześci do maszyn spawających tworzywa sztuczne

Cześci do maszyn spawających tworzywa sztuczne

Firma Worktech
Części do lini produkcyjnych

Części do lini produkcyjnych

Firma Unilogo
Wirniki do produkcji nawozów sztucznych

Wirniki do produkcji nawozów sztucznych

Firma Agrecol