fbpx

Profesjonalny druk 3D – Kraków i okolice

Drukowanie 3D z roku na rok staje się coraz popularniejszą technologią do produkowania części z tworzyw sztucznych i metalu. Jeszcze parę lat temu druk 3D służył jedynie do szybkiego prototypowania, dzisiaj konkuruje z tradycyjnymi technologiami w szczególności przy produkcji krótkoseryjnej i jednostkowej. Kraków i okolice to to teren bardzo uprzemysłowiony dlatego Cubic Inch działa bardzo prężnie na tym obszarze. Pomagamy firmom produkcyjnym w całym procesie wdrożenia technologii druku 3D do łańcucha dostaw. Każda firma produkcyjna wykorzystuje technologie przyrostowe na swój specyficzny sposób związany ze specyfiką procesów. Bardzo wiele przedsiębiorstw stosuje technologię tylko do szybkiego prototypowania, ale coraz więcej inżynierów wykorzystuję ją do produkcji funkcjonalnych części wspomagających procesy produkcyjne.

szybka wycena
.01

Druk 3D funkcjonalnych części z tworzyw sztucznych

Drukowanie 3D funkcjonalnych części bardzo często jest ekonomicznie najkorzystniejszym rozwiązaniem ponieważ nie wymaga praktycznie żadnych kosztów początkowych. Aby rozpocząć wytwarzanie potrzebujemy jedynie modelu 3D, który jest też niezbędny przy wykorzystaniu większości tradycyjnych technologii wytwarzania. Dodatkowym atutem jest czas realizacji zamówień który w Cubic Inch wynosi od dwóch do pięciu dni roboczych. Jest duża korzyść biorąc pod uwagę to że w przypadku formowania wtryskowego samo wytworzenie formy wtryskowej zajmuje od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wytrzymałość detali drukowanych w 3D przy wykorzystaniu technologii HP Multi Jet Fusion jest niewiele gorsza od wytrzymałości detali wykonywanych w technologii skrawania czy wtrysku. Dodatkową zaletą drukowania części w technologii druku 3D jest to, że nie mamy żadnych ograniczeń technologicznych a stopień skomplikowania części nie wpływa na koszty wytworzenia części, To pozwala na projektowanie zupełnie nowych rozwiązań.

.02

Technologia HP Multi Jet Fusion

W Cubic Inch, gdy tylko dowiedzieliśmy się że HP wchodzi do branży druku 3D od razu wiedzieliśmy, że to ich urządzenia wybierzemy. To był dobry wybór. Technologia HP Multi Jet Fusion jest obecnie najszybciej rozwijającą się technologią addytywną. Zasada działania HP MJF opier się w spiekaniu proszków polimerowych (głównie PA12). HP wykorzystało w urządzeniach głowice wykorzystywane od lat w urządzeniach do druku tradycyjnego. Części wykonane w tej technologii charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością i jakością powierzchni. To sprawia, że HP Multi jet Fusion idealnie sprawdza się do produkcji krótkoseryjnej.

.03

Nasz cennik druku 3D online dla Krakowa

Koszty wytworzenia części w technologii HP Multi jet Fusion nie zależą od geometrii części tylko od dwóch parametrów: objętości modelu 3D i rozmiarów sześcianu jaki możemy opisać na tym modelu 3D. To sprawia, że aby wycenić części nie jest potrzebny człowiek a jedynie dobrze napisana formuła matematyczna. Dlatego swoją ofertę na wydruk 3D części możesz sobie wygenerować samemu online w 5 minut. Model najlepiej żeby był w formacie STP lub STL.

.04

Umów spotkanie w Twojej firmie w Krakowie lub okolicach

Z doświadczenia wiem że wdrażanie nowej technologii do firm to nie jest najprostszy proces. Wizyta naszych inżynierów w Państwa firmie może go zdecydowanie przyspieszyć. Na miejscu najłatwiej jest ocenić w jakich procesach produkcyjnych wdrożenie technologii przyrostowych może przynieść największe korzyści. W Cubic Inch obsługujemy 200 nowych klientów każdego roku. To doświadczenie pomaga nam w szybkiej ocenie.

szybka wycena

CUBIC INCH

Biuro
Szlak 77/222
31-153 Kraków

+48 533 193 909