fbpx

Multi Jet Fusion

HP Multi Jet Fusion to najbardziej zaawansowana technologia przyrostowego wytwarzania części z tworzyw sztucznych. HP wprowadzając na rynek nowe urządzenie wzięło pod uwagę wszystkie minusy wcześniej używanych systemów. Dzięki takiemu podejściu technologia HP Multi Jet Fusion charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością, precyzją i powtarzalnością części oraz niespotykaną elastycznością produkcji.

szybka wycena

Co wyróżnia technologię MJF?

.01

Wysoka wytrzymałość mechaniczna

Materiałem wykorzystywanym do druku w technologii MJF jest poliamid PA12 (nylon). Wydruki mają jednolitą strukturę wewnętrzną (100% wypełnienia), są izotropowe, a ich wytrzymałość jest porównywalna do elementów wtryskiwanych z tego samego materiału. Dzięki temu technologia MJF zdobyła miano najczęściej wykorzystywanej technologii przyrostowej w branży automotive. Znalazła zastosowanie w takich obszarach jak prototypy, narzędzia produkcyjne, sprawdziany jakości czy części zamienne.

.02

Najszybsza technologia na rynku

MJF jest najszybszą technologią przyrostową dostępną na rynku, dlatego świetnie sprawdza się jako alternatywa dla wtrysku krótkich serii elementów.Technologia Multi Jet Fusion jest nawet 30 razy szybsza w porównaniu do klasycznej technologii FDM i 10 razy szybsza w porównaniu do konkurencyjnej proszkowej technologii SLS.Dzięki tym możliwościom jesteśmy w stanie dostarczać serie nawet kilkuset części w ciągu kilku dni roboczych.

.03

Nowe możliwości projektowe

W technologii MJF możemy drukować dowolnie skomplikowane części, nie ponosząc dodatkowych kosztów za stopień skomplikowania elementów.Koszt wydruku zależy wyłącznie od ilości zużytego materiału, więc wręcz warto pokusić się o maksymalne odchudzenie części czy też zastosowanie organicznych geometrii, kratownic, itp.

.04

Jakośc i powtarzalność

Wydruki mają grafitowy kolor i przyjemną w dotyku matową powierzchnie, którą dodatkowo można wygładzić podczas post-processingu. Warstwy niemlaże zawsze pozostają neiwidoczne. W przeciwieństwie do konkurencyjnej tech. SLS są szczelne i nie chłoną wody.Tech. MJF cechuje się bardzo wysoką powtarzalnością. Dzięki nie jesteśmy w stanie osiągnąć dokładność do 0,2mm. Jeżeli nie jest to wystarczające nic nie stoi na przeszkodzie aby poddać części dodatkowej obróbce.

szybka wycena