fbpx

Jak system Cubic.Parts wspiera nowoczesne łańcuchy dostaw?

14 grudnia 2022

Stabilne i terminowe dostawy części lub narzędzi to podstawa sprawnie funkcjonujących procesów w nowoczesnym przemyśle. Jako firma specjalizująca się w druku 3D właśnie dla przemysłu, z każdym rokiem widzimy coraz większą rolę tej technologii i coraz więcej firm to właśnie na niej opiera bezpieczeństwo łańcucha dostaw.

Aby więc maksymalnie uprościć proces planowania i zamawiania zasobów, stworzyliśmy system Cubic Parts. Dzięki niemu, procedura zamawiania części 3D ogranicza się do zaledwie kilku kliknięć.

Co daje naszym klientom system Cubic Parts?Lubimy rozmawiać z naszymi klientami, ale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze mogą mieć na to czas. Stworzyliśmy więc alternatywę, która pozwala samodzielnie tworzyć zamówienia w zaledwie kilka kliknięć.

druk 3d dla przemysłu

System Cubic Parts to połączenie katalogu projektów 3D i narzędzia do zamawiania części. Klienci posiadający konto, mają w nim dostęp do wszystkich dotychczasowych projektów i mogą łatwy i błyskawiczny sposób tworzyć zamówienia na określoną datę.

Najważniejsze korzyści, jakie zapewnia system Cubic Parts to:

 • Gwarancja otrzymania części w wybranym terminie – dzięki planowaniu zamówień z wyprzedzeniem, klienci mają gwarancję dostarczenia części w wybranym terminie, co nie zawsze jest możliwe w przypadku spontanicznych zamówień przez telefon lub e-mail.

 • Brak konieczności zamrażania kapitału i ograniczenie kosztu magazynowania – korzystając z systemu, klienci mogą planować wiele zamówień z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i w mniejszych partiach, dzięki czemu nie muszą składować dużej liczby części we własnych magazynach. Brak konieczności magazynowania zasobów nie tylko zwalnia przestrzeń, ale też uwalnia kapitał i poprawia cash flow organizacji

 • Niższa cena – w przypadku zamówień tworzonych z dużym wyprzedzeniem (powyżej 3 tyg.), przyznajemy rabaty.

 • Łatwy dostęp do katalogu części – system przechowuje wszystkie dotychczasowe projekty, wraz z historią zmian. Plikom można nadawać nazwy i dzielić je na foldery.

 • Wygoda i szybkość zamówienia – proces zamówienia w systemie Cubic Parts jest błyskawiczny, ale więcej na ten temat powiemy w kolejnej części.  Jak wygląda proces zamawiania części w systemie Cubic Parts?  Zanim będziemy mogli tworzyć zamówienia w systemie, musimy dodać do katalogu projekty w formacie STP lub STL. Można zrobić to samodzielnie lub skorzystać z pomocy naszego zespołu, który może doradzić i skorygować projekty pod druk 3D, zwłaszcza jeśli wcześniej były tworzone w innych technologiach (np. technologii skrawania lub wtryskowej). Może się np. okazać, że wprowadzając w nich zmiany uda się zmniejszyć ostateczny koszt projektu.

  Po dodaniu elementów do katalogu, można przejść do tworzenia zamówień.

  Procedura zamawiania w pięciu krokach:

  1. Wybranie elementów do druku – jeśli mamy wiele projektów w katalogu, można skorzystać z wyszukiwarki na górze strony.
  2. Wprowadzenie liczby elementów.
  3. Wybranie terminu oraz adresu dostawy – w Polsce produkty zawsze dostarczamy kurierem na następny dzień. Za wyższą cenę, dostępna jest też dostawa na następny dzień do niektórych krajów Europy.
  4. Zatwierdzenie wyceny.

  Cały proces odbywa się całkowicie w systemie Cubic Parts. Po zatwierdzeniu klient otrzymuje potwierdzenie zamówienia i terminu. Zamawiaj części w błyskawiczny sposób w systemie Cubic Parts • Zobacz czy jesteśmy w stanie Ci pomóc w Twoim projekcie.

  Wypełnij formularz, my do ciebie oddzwonimy i powiemy czy możemy pomóc Ci zrealizować Twoje cele.

  Zobacz czy jesteśmy w stanie Ci pomóc w Twoim projekcie.

  Wypełnij formularz, my do ciebie oddzwonimy i powiemy czy możemy pomóc Ci zrealizować Twoje cele.