Jak rozpocząć

Czego potrzebuję, żeby zacząć drukować 3D?

Aby zacząć wytwarzanie w technologii druku 3D potrzebny jest nam jedynie model 3D. To wyróżnia tą technologię spośród innych, że nie potrzebujemy dodtakowych narzędzi ani form.

Mam pomysł na produkt, ale nie mam projektu? Co teraz?

Skontaktuj się z nami. Umówimy się na spotkanie na którym poznamy twoją wizję i oczekiwania. My zajmiemy się całą resztą. Przygotujemy projekt, dostarczymy prototyp i wytworzymy końcowy produkt.

Mam gotowy projekt. Co muszę zrobić, aby dostać wycenę?

Prześlij nam model na adres biuro@cubicinch.pl wraz z informacjami o wymiarach gabarytowych i funkcjonalności elementu. Dobierzemy najefektywniejszą technologię wytwarzania i prześlemy wycenę w ciągu 24 godzin.

W jakim formacie przesłać pliki do druku?

Akceptujemy pliki w formacie . STL, .OBJ, oraz .STP.

Wycena i dostawa

Na jakiej podstawie są wyceniane są pliki?

W technologii FDM wycenę robimy na podstawie ilości zużytego materiału do druku a co za tym idzie czasu wydruku. W technologii SLS cena obliczana jest na podstawie wymiarów gabarytowych elementu.

Ile będzie kosztowało wykonanie projektu?

Projektowanie wyceniane jest na podstawie szacowanego czasu pracy projektanta. Czas jest szacowany na podstawie skomplikowania geometrycznego, stopnia szczegółowości modelu oraz materiałów na podstawie, których ma być zrobiony projekt.

Jaki jest czas i koszty przesyłki?

Przesyłki wysyłamy kurierem UPS usługą Next Day. Koszt przesyłki na terenie całej Polski to 20 PLN netto.

Jakie są warunki płatności?

Przy pierwszym zamówieniu wymagamy przedpłaty na podstawie faktury proforma. Przy kolejnych wystawiamy fakturę VAT na przelew z 7 dniowym terminem płatności. Dla stałych klientów warunki płatności ustalamy indywidualnie.

Technologia

Jak działa technologia druku 3D?

Technologia druku polega na wytwarzaniu rzeczywistych modeli 3D na podstawie projektu komputerowego. Esencją procesu wytwarzania jest nakładanie na siebie warstw materiału w opozycji do tradycyjnych metod wytwarzania gdzie materiał się odejmuje lub wtryskuje.

Jakie są przewagi wytwarzania przyrostowego nad innymi technologiami?

Podstawową przewagą wytwarzania przyrostowego nad tradycyjnymi metodami wytwarzania jest prostota procesu. Do rozpoczęcia procesu potrzebujemy jedynie projektu CAD. Nie potrzebujemy skomplikowanych narzędzi ani form. Skutkiem tego jest zdecydowane skrócenie czasu i kosztów przy produkcji jednostkowej i krótko seryjnej.

Kolejnym atutem wytwarzania przyrostowego jest możliwość wytwarzania części o bardzo skomplikowanej geometrii. W tradycyjnych technologiach wytworzenie taki części byłoby niemożliwe lub bardzo kosztowne. Dlatego korzyści z wytwarzania przyrostowego możemy znaleźć już na poziomie projektowania.

Jakie są główne zastosowania technologii przyrostowych?

Pierwotnym zastosowaniem technologii przyrostowych jest szybkie prototypowanie. Rozwój technologii  w ostatnich latach sprawił, że coraz częściej druk 3D wykorzystuje się do wytwarzania funkcjonalnych części końcowych.

Wytwarzanie przyrostowe ma zastosowanie przy produkcji jednostkowej i krótko seryjnej (do około 1000 sztuk).

Czym różnią się od siebie technologie druku 3D?

Jedynym wspólnym mianownikiem technologii druku 3D jest nakładanie na siebie kolejnych warstw materiału. Technologie różnią się przede wszystkim wykorzystywanymi materiałami i sposobem łączenia ze sobą kolejnych warstw materiału. Na przykład w technologii FDM model powstaje poprzez nakładanie na siebie kolejnych warstw roztopionego materiału termoplastycznego. W technologii SLS elementy powstają poprzez selektywne spiekanie laserem kolejnych warstw proszku.

Na dobór technologii ma wpływ przede wszystkim funkcjonalność, nakład i stopień skomplikowania wytwarzanej części.

Ile czasu trwa proces wytwarzania części?

W zależności od gabarytów proces wytwarzania trwa od kilku godzin do kilku dni.

Jakie dokładności wymiarowe możemy otrzymać?

W technologii druku 3D możemy otrzymać dokładności na poziomie 0,1 – 0,2 % wymiaru z dolną granicą 0,1 mm.

Jakie są maksymalne wymiary gabarytowe drukowanych części?

Maksymalne wymiary gabarytowe dla technologii FDM to 200 x 200 x 185 mm, dla technologii SLS to 700 x 380 x 560 mm.