Smart manufacturing & design

Trusted us:

wyślij pliki do wyceny

Technologia Multi Jet Fusion

Technologia wytwarzania przyrostowego stworzona przez firmę HP zrewolucjonizowała świat produkcji krótkoseryjnej. Zasada działania polega na spiekaniu proszków polimerowych przy pomocy światła UV. Przewagą MJF nad innymi technologiami addytywnymi jest bardzo duża wydajność procesu, wytrzymałość części oraz jakość powierzchni.  Multi Jet Fusion staje się bardzo poważną konkurencją dla technologii wtrysku przy krótkoseryjnej produkcji części z tworzyw sztucznych. Dzięki niej możemy wydrukować funkcjonalne części z poliamidu PA12 ciągu zaledwie trzech dni roboczych, nie ponosząc żadnych kosztów uruchomienia produkcji.

Dowiedz się więcej
Tomasz Pałka Production Head, Novartis
enW fabryce Novartis w Warszawie wdrożyliśmy druk 3D (technologię HP Multi Jet Fusion) do wytworzenia poszczególnych części formatowych w naszych liniach oraz w urządzeniach laboratoryjnych. Po okresie testowym byliśmy pod wrażeniem wytrzymałości drukowanych części. Wykorzystanie technologii przyrostowych pomogło nam zdecydowanie zredukować koszty części zamiennych oraz skróciło czas realizacji zamówienia z kilku tygodni do kilku dni. Na pewno będziemy szukać więcej zastosowań tej technologii w naszym zakładzie i innych zakładach naszej grupy.
Tomasz Nowacki Prezes firmy Unilogo
enMój główny problem jest taki, że mam za dużo pomysłów. Cubic Inch wybiera najlepsze z nich, testuje i wdraża je na liniach produkcyjnych Unilogo. W dodatku zazwyczaj płacę za mniej niż się spodziewałem. Druk 3D i technologia HP Multi Jet Fusion to magia w formie najczystszej.
Marek Łach Starszy Inżynier ds. Rozwoju Procesu, Hoerbiger
enWdrożenie technologii druku 3D z mojego punktu widzenia to przede wszystkim nowe możliwości testowania rozwiązań w fazie projektowania części, na które kiedyś musieliśmy czekać nawet parę tygodni, teraz mam u siebie na biurku w niecały tydzień. Taka zmiana wprowadza zupełnie inną dynamikę pracy nad projektami i pozwala sprostać oczekiwaniom naszych klientów.

O nas

Cubic Inch to kreatywny zespół inżynierów, którzy mają pasję do tego co robią. Jesteśmy pewni, że technologia druku 3D zrewolucjonizuje świat produkcji i projektowania. Nasza rola polega znalezieniu oraz wdrożeniu rozwiązań, które przyniosą możliwie największe korzyści naszym Klientom.

Dowiedz się więcej

Uzupełnij dane i pobierz artykuł

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation


CUBIC INCH

Office ul. Julianowska 37
05-500 Piaseczno

+48 601 098 249

Cubic Inch - usługi druku 3D

Cubic Inch to przede wszystkim grupa zapalonych inżynierów którzy bardzo dobrze wiedzą że technologia druku 3D będzie grała pierwszoplanową rolę w czwartej rewolucji przemysłowej. Bardzo dobrze znamy możliwości technologii addytywnych i wiemy jak je wykorzystać tak aby mogły one przynieść jak największą wartość naszym klientom. Dzisiaj druk 3D to alternatywna technologia produkcji części w tworzyw sztucznych. Jej bardzo znaczącym plusem w porównaniu do technologii wtrysku jest to że nie druk 3D nie wymaga przygotowania żadnych narzędzi ani form do rozpoczęcia produkcji części. Tp sprawia że opłacalna jest jednostkowa produkcja części a zlecenia możemy realizować nawet w 3 dni robocze. Oprócz druku 3D oferujemy też inne usługi takie jak projektowanie 3D, skanowanie 3D, inżynieria odwrotna czy optymalizacja geometrii części. Nasz zespół inżynierów może kompleksowa pomóc w zaprojektowaniu gotowego produktu na podstawie koncepcji przedstawionej przez naszego Klienta. Zajmujemy się też modelowaniem 3D detali na podstawie dokumentacji technicznej czy rysunków odręcznych. Projektujemy i drukujemy 3D części do maszyn, obudowy do elektroniki, chwytaki do robotów, części formatowe, uchwyty i mocowania czy różnego rodzaju narzędzia produkcyjne. Oprócz projektowania 3D i modelowania 3D oferujemy też skanowanie 3D. Przy pomocy skanera 3D na światło strukturalne możemy w szybki i dokładny sposób odtworzyć model 3D części a następnie przy pomocy inżynierii odwrotnej możemy zrobić odtworzenie dokumentacji technicznej detalu. Ta usługa bardzo często sprawdza się kiedy nasi klienci chcą odtworzyć część z tworzywa sztucznego lub z metalu. Możemy odtworzyć nawet geometrię części która jest połamana lub powycierana.