fbpx

Dlaczego wprowadziliśmy 21 dniowy termin realizacji dla druku 3D?

18 listopada 2021

Dlaczego wprowadziliśmy 21 dniowy termin realizacjiWprowadziliśmy nowy czas realizacji zamówień w technologii HP Multi Jet Fusion 20 dni roboczych. Dlaczego? Ponieważ to jest propozycja win-win. Nasi Klienci mogą zamawiać swoje części taniej nawet o 30%, a dla nas to lepiej zoptymalizowana produkcja druku 3d. W tym krótkim artykule chciałbym Wam wytłumaczyć dlaczego tak jest.

Bardzo ważnym czynnikiem dla kosztów produkcji jest ułożenie części w komorze roboczej. Jeżeli na przykład, drukujemy części o dużych gabarytach, które są “puste w środku” i nie mamy czym wypełnić pustych przestrzeni marnujemy proch, który i tak musieliśmy użyć do zapełniania komory. Jest to też strata czasu pracy maszyny, ponieważ drukowanie całej komory zawsze trwa tyle samo, niezależnie od tego jak gęsto jest wypełniona częściami.

Nieoptymalnie ułożona komora druku 3d

Nieoptymalnie ułożona komoraTworząc sobie bazę części, których nie musimy drukować w trybie ASAP daje nam możliwość układania komór optymalnych pod względem opłacalności produkcji i minimalizacji strat.

Optymalnie ułożona komora druku 3d

Optymalnie ułożona komoraRabat przydzielany dla wydłużonego terminu realizacji będzie różny w zależności od wymiarów i geometrii części. Detalami o małych gabarytach prawie zawsze możemy uzupełnić puste przestrzenie w komorach, dlatego dla nich rabat zazwyczaj będzie większy. Duże części do optymalnego ułożenia muszą “czekać” na odpowiednio małe części, które wypełnią wolne przestrzenie wewnątrz dlatego dla nich rabat dla nich będzie mniejszy. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie w pełni zautomatyzować ofertowania dla tego trybu, także oferty będą wystawiane manualnie. Zapytania można składać przez system online lub na maila sales@cubicinch.pl.

ZŁÓŻ ZAPYTANIE

 

Zobacz czy jesteśmy w stanie Ci pomóc w Twoim projekcie.

Wypełnij formularz, my do ciebie oddzwonimy i powiemy czy możemy pomóc Ci zrealizować Twoje cele.

Zobacz czy jesteśmy w stanie Ci pomóc w Twoim projekcie.

Wypełnij formularz, my do ciebie oddzwonimy i powiemy czy możemy pomóc Ci zrealizować Twoje cele.