fbpx
case studies 7/22

Urządzenie do czyszczenia kolb ekspresów do kawy dla QuinSpin

Klient


QuinSpin to startup założony przez pasjonatę robienia kawy i profesjonalnego baristę. Arek Biały znalazł problem branży kawowej, który postanowił sam rozwiązać. Proces czyszczenia kolb do ekspresów manualnych jest stosunkowo długi i skomplikowany. Wymaga zaangażowania obu rąk, należy uderzyć kolba w odbijak, co wywołuje nagły hałas. Następnie trzeba wytrzeć pozostałości zużytej kawy ścierką lub pędzelkiem. Arek wymyślił, więc urządzenie, które ten proces usprawniania i robi go bardziej higienicznym.

Rozwiązanie


Arek przyszedł do nas z koncepcją swojego produktu, ale oprócz pomysłu i paru szkiców odręcznych nie miał nic. Rozpoczęliśmy, więc proces projektowy urządzenia. Zastosowaliśmy tutaj metodę projektowania iteracyjnego. Tworzyliśmy kolejne prototypy które były też funkcjonującymi produktami. Arek od samego początku wiedział, że technologia HP Multi Jet Fusion będzie technologią wytwarzania finalnego produktu także każdy prototyp mógłby zostać też produktem docelowym. Proces dochodzenia do finalnego produktu trwał około 1,5 roku i w tym czasie stworzyliśmy 6 iteracji urządzenia. W tym czasie urządzenia już były testowane w kawiarniach także, można było prowadzić działania marketingowe i sprzedażowe. Dzisiaj kiedy urządzenie jest gotowe Arek zamawia je w trybie just-in-time, czyli tylko tyle ile aktualnie jest potrzebne. Oczywiście proces doskonalenia produktu się jeszcze nie skończył i prawdopodobnie nigdy się nie skończy. Z każdą produkowaną sztuką może wprowadzać modyfikację i ulepszać produkt.

Korzyści


Małe nakłady inwestycyjne

Nasz Klient mógł wdrożyć swój projekt bez angażowania dużych środków finansowych na rozpoczęcie produkcji. Alternatywą do wytworzenia urządzenia QuinSpin było formowanie wtryskowe, jednak to wymagałoby inwestycji o wysokości koło 200 000 PLN na formę wtryskową.

Kompleksowa realizacja projektu w jednej firmie.
Nasz Klient podczas 2 letniej kooperacji z Cubic Inch zrealizował projekt, serie prototypowe i uruchomił produkcję urządzenia.

Ciągłe doskonalenie produktu.
Dzięki elastyczności produkcji w technologia przyrostowych projekt może być cały czas ulepszany, a zmiany w projekcie nie wiążą się z dodatkowymi kosztami.

Personalizacja produktu
Dzięki wspomnianej elastyczności produkcji każde urządzenie może mieć inne wymiary przez co jest lepiej dopasowane do potrzeb Klienta końcowego.

Zastanawiasz się czy druk 3D pomoże Ci w Twoim projekcie?

Wypełnij formularz, my do Ciebie oddzwonimy i wspólnie się nad tym zastanowimy.

Chcesz porozmawiać o swoim projekcie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24 godzin.