fbpx
case studies 15/22

Pozycjonery transportowe na linię produkcyjną dla Unilogo

Klient


Unilogo Robotics – Nasz kluczowy partner zajmujący się projektowaniem i produkcją dedykowanych urządzeń (nalewarek, zakręcarek, etykieciarek i kompletnych linii produkcyjnych) na indywidualne zamówienie klienta.

Wyzwanie


Linia transportowa triggerów do butelek wymagała dedykowanych podstawek precyzyjnie pozycjonujących elementy. Ze względu na ich skomplikowaną geometrię wykonanie podstawek na maszynie CNC było kłopotliwe, generowało duże koszty, a czas realizacji sięgał kilku tygodni.

Rozwiązanie


Produkując te same podstawki w technologii MJF obniżyliśmy koszty produkcji o 30% i skróciliśmy czas oczekiwania do 3 dni roboczych.

Jednak na tym etapie potencjał druku 3D nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Kolejnym krokiem była optymalizacja projektu pod kątem druku 3D. Maksymalnie odchudziliśmy części, aby koszt ich wyprodukowania był jeszcze niższy. Dzięki temu, że druk 3D nie generuje kosztów początkowych i nie wymaga konstrukcji specjalnego oprzyrządowania konstruktorzy mogli szybko przetestować kilka wersji projektu i wybrać najbardziej optymalny. Z racji, że element nie przenosi dużych obciążeń wypełniliśmy go strukturą ażurową aby jeszcze bardziej obniżyć masę części oraz koszt wydruku.

Korzyści


Obniżenie kosztu produkcji o 60% w stosunku do wykonania na CNC.

Skrócenie czasu oczekiwania z 3 tyg. do 3 dni.

Możliwość weryfikacji różnych projektów w ciągu kilku dni.

Odciążenie silników transportera przez znaczną redukcję masy.

Zastanawiasz się czy druk 3D pomoże Ci w Twoim projekcie?

Wypełnij formularz, my do Ciebie oddzwonimy i wspólnie się nad tym zastanowimy.

Chcesz porozmawiać o swoim projekcie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24 godzin.