fbpx
case studies 9/22

Narzędzie do kontroli jakości części z blachy dla Gedia Poland

Klient


GEDIA Poland to część międzynarodowej grupy GEDIA Automotive Group, uznany dostawca Tier 1 dla branży automotive. W procesie produkcji wykorzystują kilka technologii: tłoczenia na zimno i na gorąco (Cold/Hot Forming), zgrzewania, spawania oraz cięcia laserowego i klejenia.

Wyzwanie


Firma GEDIA chciała zredukować liczbę odrzutów części produkowanych w technologii tłoczenia na zimno. Problem polegał na tym, że kontrola jakości geometrii części odbywała się wyrywkowo na końcu procesu. W efekcie błędy w procesie były wykrywane na tyle późno, że produkowano wiele wadliwych części co generowało duże straty.

Rozwiązanie


Rozwiązaniem tego procesu jest wprowadzenie dodatkowej zgrubnej kontroli jakości typu Go/Not Go na wcześniejszych etapach produkcji. Na podstawie modelu, który otrzymaliśmy ze skanu 3D blachy zaprojektowaliśmy narzędzie, które umożliwia szybką weryfikację geometrii części w miejscach krytycznych. W narzędziu zamontowaliśmy lampkę LED zasilana baterią. Przyrząd pokazuje i oświetla miejsce potencjalnych defektów po procesie tłoczenia na zimno, a do tego jest całkowicie przenośny.
Realizacja projektu od zlecenia klienta do wdrożenia końcowego narzędzia zajęła 4 tygodnie. Po

Korzyści


Dzięki wykorzystaniu narzędzia do zgrubnej kontroli jakości Gedia mogła wykrywać błędy na wczesnym na wczesnym etapie i dzięki temu znaczenie zredukować ilość wadliwych części.

Więcej na druk 3d dla przemysłu

Zastanawiasz się czy druk 3D pomoże Ci w Twoim projekcie?

Wypełnij formularz, my do Ciebie oddzwonimy i wspólnie się nad tym zastanowimy.

Chcesz porozmawiać o swoim projekcie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24 godzin.