fbpx
case studies 1/15

Chwytak do robota pick-and-place do słoików dla firmy Mazel

Klient

Firma Mazel obsługuje duże firmy i inwestycje, zarówno w sektorze prywatnym jak i wojskowym. Dostarcza kompleksowe usługi z zakresu instalacji elektrycznych, automatyki przemysłowej oraz energetyki zawodowej. Firma działa na rynku od 1987 roku i może pochwalić się dobrą historią wdrażania nowych technologii oraz dynamicznym reagowaniem na zmiany rynkowe.

Wyzwanie

Firma Mazel dała nam zadanie zaprojektowania chwytaka do słoików, który będzie też chwytał kartonową podstawkę. Głównym problemem było to, że chwytak powinien mieć masę mniejszą niż 1,8 kg i wytrzymałość pozwalającą przenosić detale o masie 8,2 kg.

Rozwiązanie

Nasz zespół projektowy stworzył chwytak z dwoma oddzielnymi systemami kanałów wewnętrznych, oddzielnie do chwytania słoików i podstawki kartonowej. Dzięki możliwości bardzo precyzyjnego projektowania struktury chwytaka, byliśmy w stanie wykorzystać w pełni maksymalną dopuszczalną masę, gwarantując tym samym nie tylko pełną funkcjonalność, ale też dużą wytrzymałość. Chwytak ma wewnątrz strukturę plastra miodu. Takie rozwiązania można wdrożyć jedynie przy wykorzystaniu wytwarzania przyrostowego i dysponując dużym doświadczeniem w projektowaniu narzędzi w tej technologii. Realizacja projektu zajęła nam 2 tygodnie od momentu zamówienia do oddania gotowego, w pełni funkcjonalnego chwytaka.