fbpx
case studies 8/22

Chwytak do robota pick-and-place do słoików dla firmy Mazel

Klient


Firma Mazel obsługuje duże firmy i inwestycje, zarówno w sektorze prywatnym jak i wojskowym. Dostarcza kompleksowe usługi z zakresu instalacji elektrycznych, automatyki przemysłowej oraz energetyki zawodowej.
Firma działa na rynku od 1987 roku i może pochwalić się dobrą historią wdrażania nowych technologii oraz dynamicznym reagowaniem na zmiany rynkowe.

Wyzwanie


Firma Mazel dała nam zadanie zaprojektowania chwytaka do słoików, który będzie też chwytał kartonową podstawkę. Głównym problemem było to, że chwytak powinien mieć masę mniejszą niż 1,8 kg i wytrzymałość pozwalającą przenosić detale o masie 8,2 kg.

Rozwiązanie


Nasz zespół projektowy stworzył chwytak z dwoma oddzielnymi systemami kanałów wewnętrznych, oddzielnie do chwytania słoików i podstawki kartonowej. Dzięki możliwości bardzo precyzyjnego projektowania struktury chwytaka, byliśmy w stanie wykorzystać w pełni maksymalną dopuszczalną masę, gwarantując tym samym nie tylko pełną funkcjonalność, ale też dużą wytrzymałość. Chwytak ma wewnątrz strukturę plastra miodu. Takie rozwiązania można wdrożyć jedynie przy wykorzystaniu wytwarzania przyrostowego i dysponując dużym doświadczeniem w projektowaniu narzędzi w tej technologii.
Realizacja projektu zajęła nam 2 tygodnie od momentu zamówienia do oddania gotowego, w pełni funkcjonalnego chwytaka.

Zastanawiasz się czy druk 3D pomoże Ci w Twoim projekcie?

Wypełnij formularz, my do Ciebie oddzwonimy i wspólnie się nad tym zastanowimy.

Chcesz porozmawiać o swoim projekcie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24 godzin.