fbpx
case studies 5/22

Chwyt wspinaczkowy dla Red Bull Wyścig z windą

Klient


Firma Red Bull znany ze swoich szalonych pomysłów wymyślił dość nietypowy wyścig. Marcin Dzieński – mistrz świata i Europy we wspinaczce na czas ścigał się z… windą. Na zewnętrznej ścianie Centrum Olimpijskiego zamontowano chwyty wspinaczkowe.
Choć wspinaczka na czas to bardzo atrakcyjna dyscyplina sportowa, wyścigowi z windą w Centrum Olimpijskim, widowiskowości dodawała nocna sceneria. Marcin na co dzień wspina się na 15-metrowe ściany, tu wyzwanie było większe – ściana miała aż 23 metry. Jej pokonanie zajęło Marcinowi 12,12 sekundy!

Wyzwanie


Dostaliśmy nietypowa zadanie zaprojektowanie i wykonanie chwytu wspinaczkowego w kształcie znanego wszystkim logotypu firmy Red Bull. Chwyt miał super wyglądać na zdjęciach, ale przede wszystkim też miał spełniać wszystkie wymogi wytrzymałościowe.

Rozwiązanie


Chwyt został zaprojektowany przez nasz dział projektowy i wydrukowany w technologii HP Multi Jet Fusion z poliamidu PA12. Klient podchodził z pewnym dystansem do pomysłu drukowania w 3D czegoś co ma wytrzymać tak duże naprężenia. Szczególnie w przypadku gdzie od wytrzymałości chwytu zależy bezpieczeństwo wspinacza. Jednak przed wyścigiem chwy został z powodzeniem poddany wielu testom wytrzmałośiowym, które wypadły pomyślnie. Wszyscy byli pod wrażeniem wytrzymałości wydruku w technologii HP MJF.

Zastanawiasz się czy druk 3D pomoże Ci w Twoim projekcie?

Wypełnij formularz, my do Ciebie oddzwonimy i wspólnie się nad tym zastanowimy.

Chcesz porozmawiać o swoim projekcie?

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my zadzwonimy do Ciebie w ciągu 24 godzin.