Blade – drukowany Super Samochód

 

Świeżo opublikowana wieść niesie, że na rynku pojawił się nowy pionierski pomysł.

Divergent Microfactories zaprezentowało przedwczoraj (24.06.2015) swój pomysł na wykorzystanie technologii druku 3D w motoryzacji, a dokładniej w gałęzi Super Samochodów.

Model Blade pierwszy projekt firmy Divergent wygląda bardzo porządnie. Konstrukcja podwozia została wykonana z kratownicy, na budowę której składają się Carbonowe rozpórki oraz elementy łączne wydrukowane w 3D z aluminium.

jq28WTk4BM0kVcgYH9ta74G8MqGk2x1wRETp-egw0q4

Producent twierdzi, że dzięki zastosowaniu tego rozwiązania samochód jest lżejszy o 90% w stosunku do konkurencji. Waży zaledwie 635 kg czyli o 35 kg więcej niż poczciwy Maluch! Dla porównania przypomnimy, że McLaren P1 jeden z najwspanialszych Sports Car’ów waży 1300 kg.

Auto napędzane jest 700 konnym silnikiem benzynowym oraz gazem ziemnym.

Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu 2,5 sekundy. Emisja spalin podczas procesu produkcji stanowi 30% emisji wydzielanej przy produkcji samochodu elektrycznego.

Koszt produkcji w odniesieniu do średniej ceny w tej klasie samochodów to: 10% !!!
Na chwilę obecną nie znana jest jeszcze cena końcowa ani wielkość planowanej produkcji. Firma informuje, że na chwile obecną nie jest zainteresowana produkcją na masową skale, a bardziej zależy jej na rozpowszechnieniu technologii celem zmniejszenia emisji spalin wydzielanych przez fabryki wielkich koncernów.

Źródło: divergentmicrofactories.com